Kuşumu kaybettim

LaMorte

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X
RTX 3090 Gaming X
MSI B650M-A WI-FI
Corsair H150 RGB
Corsair 5000X
Corsair RM850
Corsair K60 / HyperX Pulsefire Raid
Dell S2721DGFA
Merhaba kusumu bulamıyorum en güzel renklisi oydu ama bulamadım. Kuş sesiyle aradım ama yok dışarı gittiyse de görmedim. Acaba dışarıya kaçtıysa ne yapmalıyım?

Kafesini alıp evin etrafındaki ağaçlara bakın. Muhabbet kuşları, artık evde beslendiği ve evcil olmaya adapte oldukları için uzun mesafe uçuş yeteneklerini kaybettiler. Yani uzağa gitmiş olamaz, ağaçtan ağaca gider en fazla.

Evinin yakınındaki ağaçlara bakın. Yanınıza kafesini alın ve adıyla seslenin. Kuş sesi de açın. Size çok bağlıysa gelecektir zaten.

Kafesini alıp evin etrafındaki ağaçlara bakın. Muhabbet kuşları, artık evde beslendiği ve evcil olmaya adapte oldukları için uzun mesafe uçuş yeteneklerini kaybettiler. Yani uzağa gitmiş olamaz, ağaçtan ağaca gider en fazla.

Evinin yakınındaki ağaçlara bakın. Yanınıza kafesini alın ve adıyla seslenin. Kuş sesi de açın. Size çok bağlıysa gelecektir zaten.
2aylık yeni doğdu denebilir. Konuyu açar açmaz dışari çıktım ama yoktu. Seslendim ama yok umarım evdedir. :(

Mutlu haber. Tül ile kornişin arasına kaçmış bize birkaç saatlik kalp krizi yaşattı zaten sınav senesinde kat kat daha çok stres oldum ama kavuştuk benden ona tek kişilik kafes :D.

Dosya Ekleri

• IMG_20210209_211353.jpg
    IMG_20210209_211353.jpg
    191,6 KB · Görüntüleme: 95

Geri
Yukarı