Muhabbet kuşumun burnundaki nedir?

Daha fazla  
Herkese merhaba, kuşum duvara çarpıp düştükten sonra aradan baya zaman geçti ve görseldeki gibi burun deliğini tıkayan bir şey çıktı. Bunu cımbızla çekip alsam birşey olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG-20230614-WA0009.jpeg
    IMG-20230614-WA0009.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 160
Çarptığı an herhangi bir açılma olduysa kabuk tutmuş diyecektim ama uzun zaman önce yazmışsınız. Bölgeye dokunduğunuz zaman hayvan acı çekermişcesine tepki vermiyorsa ılık su ile peçeteyi ıslatıp nazikçe bölgeyi yumuşatın sümük,dışkı veya su ile karışıp kuruyan toz v.b şeyler olabilir. En doğru yol yinede kuşlardan anlayan bir veterinere götürmektir.

Çarptığı an herhangi bir açılma olduysa kabuk tutmuş diyecektim ama uzun zaman önce yazmışsınız. Bölgeye dokunduğunuz zaman hayvan acı çekermişcesine tepki vermiyorsa ılık su ile peçeteyi ıslatıp nazikçe bölgeyi yumuşatın sümük,dışkı veya su ile karışıp kuruyan toz v.b şeyler olabilir. En doğru yol yinede kuşlardan anlayan bir veterinere götürmektir.
Çok mazlum hayvanlar benim bir yerim acısa belli ederim söylerek ama bunların dili de yok ifade etsin kendini işte.

Allah senden razı olsun. Bir anlık cesaret tuttum kafasını ıslattığım mendille burnundakini çekip aldım hayvan resmen rahatladı. Kanama olmadı onu bi söyleyeyim ama burun deliği büyümüş.

Son düzenleme:
Allah senden razı olsun. Bir anlık cesaret tuttum kafasını ıslattığım mendille burnundakini çekip aldım hayvan resmen rahatladı. Kanama olmadı onu bi söyleyeyim ama burun deliği büyümüş.
Hayvanın rahatlamasına sevindim, kopan şeyin ne olduğunu tespit edebildiniz mi? koptuğu yerde herhangi bir iz yara vs. bıraktı mı?. Süreç takibi ve burun deliği için yine de kanatlı hayvanlardan anlayan veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

Hayvanın rahatlamasına sevindim, kopan şeyin ne olduğunu tespit edebildiniz mi? koptuğu yerde herhangi bir iz yara vs. bıraktı mı?. Süreç takibi ve burun deliği için yine de kanatlı hayvanlardan anlayan veterinere götürmenizi tavsiye ederim.
Sert bir cisime benziyor kabuk gibi. Aldığım yerde bir boşluk oluştu. Burun deliği büyümüş bu şey burnunda kaldığı için ama aldıktan sonra teşekkür edercesine öttü. Şuan hareketlerinde aksama rahatsız olma durumu yok. Sabah uyandığımda hemen durumuna baktım tünekte sağa sola gidip sevgisini belli ediyor. 😁

Geri
Yukarı