Muhabbet kuşumun kafasında benekler çıktı

tarikk78

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Muhabbet kuşum 1 yaşında, daha öncesinde böyle bir şey yoktu acaba ne sonucu böyle olmuş olabilir?

1612718354429.png

Kara benek hastalığı var kuşlarda ama genellikle yavrularda gözüküyor. Ve resimdekinden daha koyu ve dipte oluyor. Hastalığının olduğunu düşünmüyorum. Stresten veya doğal etkenlerden dolayı tüy dönemine girip bu şekilde benekler çıkmış olabilir.

Davranışında, dışkısında problem var mı?

Eşi olmadığı halde yumurtluyor ve yumurtladığı dönemlerde ishal oluyor :(.
Kızgınlık yumurtası yapıyor kuşunuz. Kızgınlık yumurtası da dişileri çok yoran bir durum. Eş alarak bu sorunu çözebilirsiniz veya elma gibi kızgınlık giderici meyve sebzeleri verebilirsiniz. Banyo yaptırmak da kızgınlığı giderir. Banyoluğuna ılık su koymanız yeterli.

Normal bir şey. Benim muhabbet kuşumda da yeni yeni çıkmaya başlıyor o noktalar. 1 yaşına girmedi daha. Bütün muhabbet kuşlarında 1 yaşına girmeye yakınken çıkar. Endişelenmenize gerek yok. Benim de kuşum da yeni yeni çıkıyor çok sağlıklı.

Kızgınlık yumurtası yapıyor kuşunuz. Kızgınlık yumurtası da dişileri çok yoran bir durum. Eş alarak bu sorunu çözebilirsiniz veya elma gibi kızgınlık giderici meyve sebzeleri verebilirsiniz. Banyo yaptırmak da kızgınlığı giderir. Banyoluğuna ılık su koymanız yeterli.

Peki kuşumun kafası hep böyle mi kalacak yoksa düzelebilir mi?(kafası çok güzeldi ondan merak ettim :))

Yeni konular

Geri
Yukarı