Muhabbet kuşumun tüyleri seyreldi

Cnr034

Yoctopat
Daha fazla  
Muhabbet kuşumun tüyleri seyreldi. İlk başta sadece kafa kısmındaki tüyler seyrelmişti. Şuan kanatlarındaki tüyler de seyrelmeye başladı. Bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• 20211207_144211.jpg
    20211207_144211.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 102
  • 20211207_144234.jpg
    20211207_144234.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 155
Kuş ıslak mı burada? Islak olduğu için seyrek olan tüyleri birbirine yapışık olduğu için daha da seyrek gözüküyor gibi geldi gözüme. Kuşlar zaman zaman tüy döker ve yeni tüy çıkartılar. Muhabbet kuşlarında yeni tüyler beyaz beyaz dikenler şeklinde görülür.
Göz bebeklerine bakarak sizin kuşunuz daha yavru diye tahmin ediyorum. Yavruluk zamanında ilk tüy dökümü biraz daha fazla olabilir lakin normal hali buysa ben daha önce denk gelmedim. Aşırı seyrelme var.
Vitaminli yem kullanabilirsiniz, belki de vitamin eksikliğinden dolayı yeni tüylerini çıkartamıyordur lakin bir veterinere götürmekte de fayda var diye düşünüyorum.
Geçmiş olsun.

Krem sürmüştüm bu fotoğrafta teramisin. 4-5 gün önce tüyleri seyrelmeye başladı. Bugün daha kötü oldu kuş. Sırtındaki tüyler de seyrelmeye başladı. Bu fotoğraftakinden daha kötü oldu. Vitaminli yem kullanıyorum. Veterinere de götürdüm, kuşçulara da ama pek anlamadılar. Muhabbet kuşundan anlayan bir veteriner bulmalıyım. Teşekkürler.

Krem sürmüştüm bu fotoğrafta teramisin. 4-5 gün önce tüyleri seyrelmeye başladı. Bugün daha kötü oldu kuş. Sırtındaki tüyler de seyrelmeye başladı. Bu fotoğraftakinden daha kötü oldu. Vitaminli yem kullanıyorum. Veterinere de götürdüm, kuşçulara da ama pek anlamadılar. Muhabbet kuşundan anlayan bir veteriner bulmalıyım. Teşekkürler.
Sırtındaki tüylerde falan bir sıkıntı yok gibi. Tüy döküyor galiba. Benim kuşum da böyle.

Geri
Yukarı