Muhabbet kuşuna ötme sesi dinletmek

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar geçenlerde halam bir muhabbet kuşu aldı. Kuşun yemini felan her şeyini verdik fakat bizden gizli yiyor genelde. Yanımızda hiç yediğini görmedik. Bir de internetten kuş ötme sesi açınca deli gibi ötüyor :)
Fakat ben arkadaşlarını, annesini falan hatırladığını düşünüyorum içime bir üzüntü iniyor. Böyle açmam sağlıklı mı? Kuş 20 günlük.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir şey değil. Beni kurtarın psikolojisine girer. Kendiniz konuşun kuş ile. Hırpalamadan ve çok sıkmadan dokunarak elinizin üstünde tutarak okşayın. Alışacaktır.

Dinletmemelisin. Hatta ayna gibi kendisini gorebilecegi objeler de sizden uzaklasmasina ve icine kapanmasina sebep olur. Aynada gordugu siluetin kendisine ait oldugunu anlamiyor cogu hayvan.

Kuşa hayvan sesleri açma. Halana söyle gelip gidip onunla sohbet edip arkadaşı gibi davransın sürekli ama sürekli konuşsun. Elinize alışması için ise perde yönetimini kullanabilirsiniz onu da kısaca anlatayım. Perde olan bir yere geçin ve etrafınızı perde ile kapatın kuş ordan kaçamasın elinizde tutuyor iken elinizi açın ilk başlarda biraz heyecanlı ve korkak olacak ama sabırlı olun en fazla 1 hafta da elinizin ona zarar vermeyeceğini anlayacaktır ve ardından bol bol sevin, severken de onunla konuşmayı ihmal etmeyin. O hayvanlar ilgisiz kalmayı hiç sevmez onu ihmal etmeyin aksi takdirde kendini öldürebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı