Muhabbet kuşunda konuşturucu yem gerçekten işe yarar mı?

Kuşu herkes ile tanıştırmayın, yeteri kadar yiyecek verip tok tok konuşturmaya çalışmayın. Benim taktiğim şöyle idi:

Yemliğine ben evde iken yem koymazdım. İlk konuşmasını istediğim kelimeyi bir oynatıcıya kaydeder birkaç saat onu tekrar oynatmasını sağlardım. O kelimeye aşina olmaya başlar ve konuşmaya başladığında elimdeki yem ile ödüllendirirdim. Kuşun kelime öğrenme aşamasında odasında kimse olmamalı ve öğrenmesini istediğiniz kelimeyi sürekli tekrarlayan bir oynatıcı ile baş başa kalmalı.

Oynatıcı nasıl yapabilirim? Kendi sesimi kaydedince telefon kapanıyor, internette kuş sesleri var ama olur mu bilmem.

Oynatıcı nasıl yapabilirim? Kendi sesimi kaydedince telefon kapanıyor, internette kuş sesleri var ama olur mu bilmem.

Ben eski bilgisayarımı kullanıyordum. Öğrenmesini istediğim kelimeyi kendi sesimle kaydedip bir medya Player ile çalmasını sağladım. Medya Player ayarlarından da tekrarlama ayarını açık bıraktım. Evdekilere bir saati aşınca kapatmalarını söyledim.

Ben eski bilgisayarımı kullanıyordum. Öğrenmesini istediğim kelimeyi kendi sesimle kaydedip bir medya Player ile çalmasını sağladım. Medya Player ayarlarından da tekrarlama ayarını açık bıraktım. Evdekilere bir saati aşınca kapatmalarını söyledim.

Bilgisayarı oraya götürmem mümkün değil ne yazık ki, YouTube'a bir video yükleyip döngüye alsam olabilir aslında.

Eski bir kaset çalar vs sesi tekrarlayacak bir cihaz iş görür.

Bende ne arasın kaset çalar :D en iyisi YouTube üzerinden döngüye açayım bir video yükleyip. İlk kelime ne diyeyim hocam? Sadece cicikuşmu diyeyim farklı kelimelerde olsun mu?

@Ethem Efe kuşlar yemle programlanabiliyorsa harika cihazlar o zaman. :D paket üzerinde de hiçbir ibare yok zaten o dediğinize yönelik.

Açtığımız yerde yazıyordu, kadına sormuştum nasıl konuşturabiliriz diye konuşturucu yem verdinizmi dedi, saf gibi inandım bende destekler falan sandım. 25 TL bir şeydi Allah'tan.

Bende ne arasın kaset çalar :D en iyisi YouTube üzerinden döngüye açayım bir video yükleyip. İlk kelime ne diyeyim hocam? Sadece cicikuşmu diyeyim farklı kelimelerde olsun mu?
Ç, P, K, Ş gibi sert harfler daha çok hoşlarına gidiyor, bu harfleri içeren kelimeleri ezberlemeleri de daha rahat. Bu harflerden ne kadar çok içerirse bir kelime, o kelimeyi o kadar kısa sürede öğrenip tekrarlamaya başlarlar. Sizin kullanma sıklığınız da önemli tabi, kuşgiller sadece etrafında duydukları sesleri kullanırlar.

Ç, P, K, ş gibi sert harfler daha çok hoşlarına gidiyor, bu harfleri içeren kelimeleri ezberlemeleri de daha rahat. Bu harflerden ne kadar çok içerirse bir kelime, o kelimeyi o kadar kısa sürede öğrenip tekrarlamaya başlarlar. Sizin kullanma sıklığınız da önemli tabii, kuşgiller sadece etrafında duydukları sesleri kullanırlar.

O zaman cicikuş ve aşkım desem YouTube'a yüklediğim kayıtta ve döngüye alsam iyi olur mu bu 2 kelime?

Geri
Yukarı