Muhabbet kuşunun ceviz yemesi ve kusması neden olabilir?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
8-9 aylık dişi kuşa bu akşam ceviz verdim bir cevizin en fazla yarısını vermişimdir. Tabi parça halinde oda hem yedi hem yerlere döktü. Cevizin kabuğunun içinde böyle ince bir madde daha var cevizle birleşik sanırım onuda yemiş. Bir an kusmaya başladı ön gövdesini içeri çekerek değişik bir ses çıkararak kustu beyaz bir sıvı geldi ağzından. 2-3 dk sürdü sonra hiç bir şey yapmadı yani eski haline döndü. Kusması bu videodaki kuş gibi yaptı. Şu an ötüyor uçuyor sorun yok gibi. Ilık suda banyoda yaptı kendisi yıkanmayı çok sever:kıkırda: Sizce bu kusmanın nedeni ne olmuş olabilir? Yem olarak sürekli bu yemi veriyorum. Gold Wings Premium Muhabbet Kuş Yemi 1 Kg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kuş arada bir kusuyor idi, bizim kuşun kusma nedeni bana göre krakerlerin yapışık olmasıydı. Sizin de belki cevizi tam yutamadığından kaynaklanıyordu. Kuşların rahat sindirim yapabilmeleri için kuş kumları tercih ediliyor, yarın alabilirsiniz ve eğer kuşunuz size alışık size karnını parmağınızla hafifçe okşayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı