Muhabbet kuşunun top ve zille oynaması zararlı mı?

Merhabalar, çok tatlı bir bıcırıkmış tüyü kadar ömrü olsun 😻 Zararlı olmaz ancak oyuncaklarının dışında kaplama varsa gagaladıkça zehirlenebilir bilginiz olsun. Elinizden geldiği kadar plastik olmayan, dışı kaplamalı olmayan oyuncaklar ve aksesuarlar almaya özen gösterin. Kafesin dışındaki tülü düzenli olarak kontrol etmenizi öneririm çünkü bir süre sonra gagaları ya da tırnakları ile parçalayıp yiyebiliyor kuşlar. Minik bir tavsiye olarak şunu da ekleyeyim; benim de sosyal medyada takip ettiğim kuş veterineri bir beyefendi var hatta kullanıcı adı da o, elinizden geldiği kadar da onun paylaşımları ile bilgilenebilirsiniz zira ben çok faydalanıyorum. Kuşunuzu öpüyorum, ömrü uzun sağlığı bol olsun 😸

Merhaba, çok tatlı bir bıcırıkmış tüyü kadar ömrü olsun 😻 zararlı olmaz ancak oyuncaklarının dışında kaplama varsa gagaladıkça zehirlenebilir bilginiz olsun. Elinizden geldiği kadar plastik olmayan, dışı kaplamalı olmayan oyuncaklar ve aksesuarlar almaya özen gösterin. Kafesin dışındaki tülü düzenli olarak kontrol etmenizi öneririm çünkü bir süre sonra gagaları ya da tırnakları ile parçalayıp yiyebiliyor kuşlar. Minik bir tavsiye olarak şunu da ekleyeyim; benim de sosyal medyada takip ettiğim kuş veterineri bir beyefendi var hatta kullanıcı adı da O, elinizden geldiği kadar da onun paylaşımları ile bilgilenebilirsiniz zira ben çok faydalanıyorum. Kuşunuzu öpüyorum, ömrü uzun sağlığı bol olsun 😸

Cok teşekkür ederim, bana daha saglikli oyuncaklar önerir misiniz? Bu arada bir tane kucuk oyun parki o tahtadan onun gibi guzel oyuncaklar önerir misiniz?

@Fuli bu arada kafesi biraz paslandi ama o pasli yerleri yemiuor sadece cok ndiren kafasini surtup kasiyor galiba sıkıntı olur mu?

Cok teşekkür ederim, bana daha saglikli oyuncaklar önerir misiniz? Bu arada bir tane kucuk oyun parki o tahtadan onun gibi guzel oyuncaklar önerir misiniz?

@Fuli bu arada kafesi biraz paslandi ama o pasli yerleri yemiuor sadece cok ndiren kafasini surtup kasiyor galiba sıkıntı olur mu?
Ahşap oyuncakları kesinlikle öneririm ama dikkat edin çok sert ve çok yumuşak şeyler almayın. Mutlaka kuşunuzun içinde rahat olacağı geniş bir kafes almalısınız, bir süre sonra küçük kafes yüzünden kanatlarını rahat açamadıkları için strese giriyor hatta kanat gelişimleri etkileniyor. küçük toplar var içi boş olan onları tavsiye ederim. Büyük kafes sıkıntılarından birisi de dışı kaplama boya olması. Siz farkında olmasanız bile belki de o pasları dili ile yalıyor bile olabilir, kuştan kuşa değişen huyları var malum 😀😀 Benim kuşumun kafesi çok büyüktü biz hiç fark etmediğimiz bir yerinde paslanma olmuş oraya gidip sürekli kafasını sürte sürte kafasının minik bir yeri keltoş kalmıştı 😁😁 Sonra tabi ki veterinere götürmüştük ama o zamandan itibaren kafesini boyasız, kaplamasız olan bir tane ile değiştirmiştik ve hakikaten sonrasında bir sıkıntı yaşamadık.

Ahşap oyuncakları kesinlikle öneririm ama dikkat edin çok sert ve çok yumuşak şeyler almayın. Mutlaka kuşunuzun içinde rahat olacağı geniş bir kafes almalısınız, bir süre sonra küçük kafes yüzünden kanatlarını rahat açamadıkları için strese giriyor hatta kanat gelişimleri etkileniyor. Küçük toplar var içi boş olan onları tavsiye ederim. Büyük kafes sıkıntılarından birisi de dışı kaplama boya olması. Siz farkında olmasanız bile belki de o pasları dili ile yalıyor bile olabilir, kuştan kuşa değişen huyları var malum 😀😀 benim kuşumun kafesi çok büyüktü biz hiç fark etmediğimiz bir yerinde paslanma olmuş oraya gidip sürekli kafasını sürte sürte kafasının minik bir yeri keltoş kalmıştı 😁😁 sonra tabii ki veterinere götürmüştük ama o zamandan itibaren kafesini boyasız, kaplamasız olan bir tane ile değiştirmiştik ve hakikaten sonrasında bir sıkıntı yaşamadık.

Rica etsem ortalama fiyat bir paslanmaz kafesi önerir misiniz?

Boyalı olmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Eskiden bizim sultan papağanımız vardı zilli salıncak almıştık zil boyalı olduğu için 1 aya kalmadan tüm boyasını gagasıyla kazımıştı.

Aynı şekilde kafesinde tellerinin boyasız olmasını tavsiye ederim.

Boyalı olmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.

Eskiden bizim sultan papağanımız vardı zilli salıncak almıştık zil boyalı olduğu için 1 aya kalmadan tüm boyasını gagasıyla kazımıştı.

Benimki kazinmamis galiba.

17123307614952123141134285253075.jpg

Rica etsem ortalama fiyat bir paslanmaz kafesi önerir misiniz?
Tavsiyem yerel petshoplara bakmanız çünkü internette normalde olduğundan daha pahalıya satılıyor. Çelik yemlik ve suluk da olmanızı öneririm çok daha sağlıklı oluyor bu şekilde. Geniş ve rahat edebileceği büyüklükte bir kafes işinizi görebilir. İsterseniz ikinci el olarak yaşadığınız yerden de bulabilirsiniz ya da sarı site tarzı yerlerden de bakılabilir.

Tavsiyem yerel petshoplara bakmanız çünkü internette normalde olduğundan daha pahalıya satılıyor. Çelik yemlik ve suluk da olmanızı öneririm çok daha sağlıklı oluyor bu şekilde. Geniş ve rahat edebileceği büyüklükte bir kafes işinizi görebilir. İsterseniz ikinci el olarak yaşadığınız yerden de bulabilirsiniz ya da sarı site tarzı yerlerden de bakılabilir.

Peki alacagim yere paslanmaz celik kafesi desem normalden nasıl bir farki var acaba, nasıl anlarim?

Geri
Yukarı