Muhabbet kuşunun türü ne?

Maşallah. Kuşunuz Jumbo kırması. Jumbo kırması olan kuşlar jumboya göre küçük, diğer türlere göre büyük olur.
Screenshot_2020-10-02-00-02-29-1.png

Hocam bu muhabbet kuşu hangi tür?

Teşekkürler ama kanat uçları farklı bir türmüş gibi hissettiriyor.
Ülkemizde çoğunlukla Çekoslovak muhabbet kuşu bulunuyor zaten hocam. Kanatları ve kuyruğu uzun. Ayrıca fit gözüküyor. Kuş daha yetişkin olmamış zaten. Yetişkin olunca iyice benzeyecektir.

Maşallah. Kuşunuz jumbo kırması. Jumbo kırması olan kuşlar jumboya göre küçük, diğer türlere göre büyük olur.
Teşekkür ederim.
Ülkemizde çoğunlukla çekoslovak muhabbet kuşu bulunuyor zaten hocam. Kanatları ve kuyruğu uzun. Ayrıca fit gözüküyor. Kuş daha yetişkin olmamış zaten. Yetişkin olunca iyice benzeyecektir.

Benim ikisi de dişi arada kavga ediyorlar normal mi? Elede gelmiyor ikisi de biri korkuyor diğeri jumbo olan çok alışık insanlara. Ama ne zaman el görse saldırmaya başlıyor.

Arka taraftan çekilmiş. Birkaç farklı açıdan çekerseniz daha net cevap verebilirim. Ama görünüş olarak yerli muhabbet kuşuna benzettim.

Olabilir. O resimlerden mi türünü anlamaya çalışıyorsunuz?
Ekledim hocam resimleri.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-02-00-20-27-1.png
    Screenshot_2020-10-02-00-20-27-1.png
    84,3 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_2020-10-02-00-20-23-1.png
    Screenshot_2020-10-02-00-20-23-1.png
    115,9 KB · Görüntüleme: 46
Arka taraftan çekilmiş. Birkaç farklı açıdan çekerseniz daha net cevap verebilirim. Ama görünüş olarak yerli muhabbet kuşuna benzettim.

Olabilir. O resimlerden mi türünü anlamaya çalışıyorsunuz?
Türlerle ilgili bir arama yaparken karşıma bu çıktı. En çok ona benziyor diğerleri arasından.

Yeni konular

Geri
Yukarı