Muhabbet kuşunun yaşı ve cinsiyeti nasıl öğrenilir?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum . Bir sorum daha olacak kuş çok ürkek kafesin yanına yaklaşınca hemen heyecanlanıp sağa sola uçmaya çalışıyor. Güvenini nasıl kazanabilirim?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak kuş çok ürkek kafesin yanına yaklaşınca hemen heyecanlanıp sağa sola uçmaya çalışıyor. Güvenini nasıl kazanabilirim?

Dışarı çıkart bir yarım saat uçsun sonra eline yem al yanına gel yavaşca zaten açıkacaktır oda geline gelecektir benim öyle olmutu sonra omuzana filan konuyor.

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak kuş çok ürkek kafesin yanına yaklaşınca hemen heyecanlanıp sağa sola uçmaya çalışıyor. Güvenini nasıl kazanabilirim?

Oldukları ortam da çok ses olmasın elinizi kafese sokun bekletin ilk de kaçacaktır 1 dk sonra falan durunca yavaşça yaklaşın elinize alın gelmez ise yem ile de deneyebilirsiniz.

Dışarı çıkart bir yarım saat uçsun sonra eline yem al yanına gel yavaşca zaten açıkacaktır oda geline gelecektir benim öyle olmutu sonra omuzana filan konuyor.
Geleli 2 gün olduğu için çıkarmaya korkuyorum. Uçarda kafasını sağa sola çarpar sıkıntı olur diye olmassa 3-4 gün sonra dediğinizi yapayım

Oldukları ortam da çok ses olmasın elinizi kafese sokun bekletin ilk de kaçacaktır 1 dk sonra falan durunca yavaşça yaklaşın elinize alın gelmez ise yem ile de deneyebilirsiniz.
Yarın deneyip bilgi veririm size.

Geleli 2 gün olduğu için çıkarmaya korkuyorum. Uçarda kafasını sağa sola çarpar sıkıntı olur diye olmazsa 3-4 gün sonra dediğinizi yapayım

Yarın deneyip bilgi veririm size.

Hocam kuşlar gece karanlıkta göremediklerinde kafalarını çarpabilir gündüzde çarpabilir ama gündüz çok nadir olur.

Geri
Yukarı