Muharrem ince "Ben bu ülkeyi karşılıksız sevdim" diyerek gönderi paylaştı

Muharrem İnce'nin bu ülkede siyasi olarak yapmış olduğu en büyük hatanın tıpkı seçim gününde de olduğu gibi ''karşılıksız'' olarak sevmiş ve görüşünü taşımış olduğu partiyi ve yine ''karşılıksız'' olarak kendisinin kapı gibi arkasında durmuş olan partinin seçmenini çeşitli dolduruşlar eşliğinde bir çırpıda bırakarak farklı gemilere yelken açmaya çalışmış olduğu yönünde olduğunu düşünüyorum.

Üstelik hem Özdağ'ın hem de İnce'nin şu anda bu ülkede ''merkez sol'' ve ''merkez sağ'' kavramını bilmeyen -özellikle de genç olan- bir kesim için ''En iyi Atatürkçü ve en iyi milliyetçi'' portresi çiziyor olmasının ilginçliğinin yanı sıra ''Seçim ikinci tura kaldığı takdirde veya ilk tur için Kılıçdaroğlu, Yavaş gibi bir muhalif aday çıktığı takdirde ana muhalefet partisini destekleyeceğiz'' açıklamaları samimi gelmiyor.

Bu ülkede siyasi açıdan ne olacağı öngülmeyerek yapılan bütün çıkışlar bir hataya yol açıyor.

Muharrem İnce'nin bu ülkede siyasi olarak yapmış olduğu en büyük hatanın tıpkı seçim gününde de olduğu gibi ''karşılıksız'' olarak sevmiş ve görüşünü taşımış olduğu partiyi ve yine ''karşılıksız'' olarak kendisinin kapı gibi arkasında durmuş olan partinin seçmenini çeşitli dolduruşlar eşliğinde bir çırpıda bırakarak farklı gemilere yelken açmaya çalışmış olduğu yönünde olduğunu düşünüyorum.

Üstelik hem Özdağ'ın hem de İnce'nin şu anda bu ülkede ''merkez sol'' ve ''merkez sağ'' kavramını bilmeyen -özellikle de genç olan- bir kesim için ''En iyi Atatürkçü ve en iyi milliyetçi'' portresi çiziyor olmasının ilginçliğinin yanı sıra ''Seçim ikinci tura kaldığı takdirde veya ilk tur için Kılıçdaroğlu, Yavaş gibi bir muhalif aday çıktığı takdirde ana muhalefet partisini destekleyeceğiz'' açıklamaları samimi gelmiyor.

Bu ülkede siyasi açıdan ne olacağı öngülmeyerek yapılan bütün çıkışlar bir hataya yol açıyor.
Yıllardır ülkedeki siyasi çöküntünün içerisinde %20 bandında zor kalan CHP en yüksek oyu İnce dönemde aldı, aynı şey MHP içinde geçerli, bu ikisi geçmişte aldıkları oyun aleviyle ayakta duruyorlar. CHP ve İP gözünüzde çok büyütmüşsünüz.Siyasal partilerin içinde dönen furyaları bilseniz İnce ve Özdağın neden parti kurduğunu anlarsınız, tabi tek aşamalı düşünüp bu kişileri hain ilan etmek kolay. Tanju Özcan'ı hdp istedi diye partiden atan kişiden Atatürkçü olmaz, Atatürkçünün sağı solu olmaz.

Ne o ne bu. Bu ülkeye çok acil feminist bir yönetici gelmeli. Ülkeye değil tüm dünyaya feminist yöneticiler gelmeli. Yoksa gerisi hep klasik siyasetçi.
Şu mesaja bir tane beğendim atan yok he. Adamsın Technopat kitlesi, cidden adamlarsınız sanırım. Bir sürü adam.

Ben destek "muhteşem"imi attım dostum, arkandayız!

Şu mesaja bir tane beğendim atan yok he. Adamsın Technopat kitlesi, cidden adamlarsınız sanırım. Bir sürü adam.

Ben destek "muhteşem"imi attım dostum, arkandayız!

Mesaj gereksiz fazla tepki aldı. Mesajı yazan kişi, mesajında neden feminizmin gerekli olduğunu anlatsa daha az tepki alırdı yüksek ihtimalle. Feminist bir yönetici ne kadar lazım bilmiyorum ancak feminizm karşısında durulmaması, aksine desteklenmesi gereken bir akım. (Umarım dediklerimden dolayı bende tepki çekmem 😃)

Umarım dediklerimden dolayı bende tepki çekmem 😃
Dost, seni forumu ilk aktif kullanım tarihlerinden beri görüyorum ve az çok tanıyorum. Samimiyetle yazıyorum bunları: Şu dönem en cok tepki almaktan korkmamamız gereken dönem; her türlü konuyu konuşmalıyız ki insanların, bilgiye aç insanların, zihinlerini spesifik ve hap bilgilerle doldurabilelim. Gerçekten inanamayacağın kadar çok ihtiyaç var.

*Üyenin isminin Dost olduğundan değil, hitaben yazdım.

Mesaj gereksiz fazla tepki aldı. Mesajı yazan kişi, mesajında neden feminizmin gerekli olduğunu anlatsa daha az tepki alırdı yüksek ihtimalle. Feminist bir yönetici ne kadar lazım bilmiyorum ancak feminizm karşısında durulmaması, aksine desteklenmesi gereken bir akım. (Umarım dediklerimden dolayı bende tepki çekmem 😃)

Feminizm genel hatları itibarıyla kadın-erkek eşitliğini savunan bir ideolojidir. (Bazı radikal grupları hariç.) Bence de savunulması gereklidir, hak ve hukuk anlamında erkeği kadına üstün kılan bir şey yoktur bana göre, veya tam tersi.

Anlattım aslında ama. Maalesef kapalı hipokampuslara bir şeyleri anlatabilmek çok zor.

Malum kişi de 99 depreminden sonra aynı konuşmaları yapmıştı. Bugün geldiğimiz nokta ortada. Böyle konuşmakla olmuyor. Ekip önemli. Kimlerle çalıştığın vs. Ben sayın İnce'yi severim ama etrafında pek iyi bir ekip göremiyorum. Tek başıma debelenerek zor. Umarım iyi bir ekip ile partisini daha yukarı çeker. Keşke cehape genel başkanı olsaydı.

Feminizm genel hatları itibarıyla kadın-erkek eşitliğini savunan bir ideolojidir. (bazı radikal grupları hariç.) Bence de savunulması gereklidir, hak ve hukuk anlamında erkeği kadına üstün kılan bir şey yoktur bana göre, veya tam tersi.

Zaten hak hukuk önünde böyle bir durum yok halihazırda. Herkes neden durum böyleymiş gibi konuşuyor anlamak mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı