Muhteşem Halk Kazıklama Sistemi

Random.Person

Kilopat
Makaleler
1
Phanteks P350X kasanın LED bölümü için garantiden parça almam gerekti ve Phanteks RMA ile görüşüp teminatı sağladım. Parça 6 günde Hollanda'dan Türkiye'ye geldi ve evime ulaşması 24 gün sürdü ve parça elime ulaştığında 11.5₺ vergi ödemek zorunda bırakıldım. Bakın bu bir yedek parça ve faturası yani bedeli yok, kasayı alırken ödediğim KDV vb. vergiler yetmiyormuş gibi bir de garantiden gelen BEDELSİZ parça için vergi ödemek zorunda bırakılıyorum. Bu ülkeden umudun olan varsa lütfen bana da biraz versin kurtulma günüme kadar acı çekmek çok kötü bir şey.

Bu durumun suçlusu zamanında hediye adı altında ülkeye vergisiz ürün sokan kişilerdir.

Eskiden, böyle durumlar için vergi ödemiyordunuz ama at izi ile it izi karıştığı için en güzel çözüm bütün ürünlere vergi yansıtmak oldu.

Çin'den aldıkları 1 kutu şarj kablosunun üstüne hediye yazdırıp satan esnaf mı dersin, çeşitli devre elemanlarını bu yöntemle getiren mi dersin ne arasan vardı.

Olan gene bizim gibi 3-5 parça alan adama oldu.

Mevcut durumda ürünlerin vergi yüksekliği konusuna girmiyorum. Orası daha eğlenceli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı