Mukus yutmak orucu bozar mı?

184424

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar çok tiksindirici ama açık olmak zorundayım mukus yutmak orucu bozar mı? İnternette çok araştırmama rağmen bir kısım bozar derken bir kısım bozmaz diyor. Benim düşüncem mukus salgısı insandan salgılandığı için dışarıdan alınmadığı için bozmaz. Sizin düşünceniz nedir? Ayrıca tekrardan özür dilerim ama açık olmam gerekirdi.

Arkadaşlar çok tiksindirici ama açık olmak zorundayım mukus yutmak orucu bozar mı? İnternette çok araştırmama rağmen bir kısım bozar derken bir kısım bozmaz diyor. Benim düşüncem mukus salgısı insandan salgılandığı için dışarıdan alınmadığı için bozmaz. Sizin düşünceniz nedir? Ayrıca tekrardan özür dilerim ama açık olmam gerekirdi.
Mukus yutmak bozmaz ancak bir ağız dolusundan fazla kusarsanız orucunuz bozulur.

Nette rastladığın fetva çıkmazından buranın seni kurtarabileceğini mi düşündün? :)
Dostum burası... :)
Biliyorsun yani ne platformu olduğunu. :)
Biliyorum ama sormam gerekti. Konu dışı olarak yazdım hocam haklısınız. Ama cidden o dediğiniz sitelere baktım. Dediğim gibi kararsız kaldım ve sormak istedim. Özür dilerim bile dedim. Sorma sebebim bir kısmın bozar demesi bir kısmın bozmaz demesi. Biliyorum burası daha çok teknolojinin hükmettiği yer sormamda sakınca yok. Teknoloji platformu olduğunu da biliyorum.
Mukus yutmak bozmaz ancak bir ağız dolusundan fazla kusarsanız orucunuz bozulur.
Teşekkürler cevabınız için. İçimde bir korku endişe vardı sonuçta niyetliyim. İster istemez insanın doğasında olan şey bu. Sormaktan zarar gelmez diyerek açıkça belirterek sormaya karar vermiştim.
Hocam çok yordum ama bozulmaz değil mi?

Son düzenleme:
Bu sitede bu konu ile ilgili fetva verecek kadar bilgisi olan biri var mıdır bilemem ama bana göre bozmaz. Sonuçta bu olay, vücut içinde bulunan bir maddenin sadece konum değiştirmesi. Kan dolaşımı gibi mesela.

Yakında ''rakı içmek orucu bozar mı'' konusu açılacak gibime geliyor.

Geri
Yukarı