Multi Theft Auto haram mıdır?

Güncelleme: Arkadaşım haram dememiş sadece orijinal olan gta yı parasız olarak elde etmek haram , adamlara zarar ettirir demiş . Ben dediğini başka bir şey hatta başka bir konu ile karıştırmışım :( Adamı boşuna yobaz ilan ettiniz.

Şeyhülislam'ın açıklamasını bekleyelim hocam. 6000 saat SA-MP oynadım cehennemden kombine bilet almamışımdır umarım.

Arkadaşlar sorum açık MTA sizce haram mı? Sırf arkadaşım haram dediği için soruyorum oyunu oynamak istiyoruz çünkü GTA 5 alacak para yok :D . Bence haram değil adamlar yapımcıların 2 saat yazdığı senaryoyu alıp oyunu çalmamış ki sadece multiplayer oynama modu gibi bir şey. Cevaplarınızı bekliyorum :)

Haram değil ve üstüne arkadaşlarına de, "firma umursasa idi dava açardı" ama zerre umurlarında değil, kimsenin.
yaw aklıma şey geldi (kuranda yazsa, bilmem kaçıncı ayette "bir kişinin yaptığı oyuna, multiplayer desteği koyup çıkarmak, günahtır" beyin patlaması, espriyi daha komik yaparımda, aman bilet almayak cehenneme)

Rockstar Games'in yaptığı ve ücretli bir şekilde sattığı oyunu ücretsiz elde etmiş oluyorsun.

Rockstar CEO'sundan helallik istemelisin (!)

Şakası bir yana İslam'a göre bu forumda konu açarak veya MTA oynayarak zamanını boşa harcadığın için günaha giriyorsun.

Haram değil ve üstüne arkadaşlarına de, "firma umursasa idi dava açardı" ama zerre umurlarında değil, kimsenin.
yaw aklıma şey geldi (kuranda yazsa, bilmem kaçıncı ayette "bir kişinin yaptığı oyuna, multiplayer desteği koyup çıkarmak, günahtır" beyin patlaması, espriyi daha komik yaparımda, aman bilet almayak cehenneme)
Son sayfayı okumaya ne dersin ?

Arkadaşlar sorum açık MTA sizce haram mı? Sırf arkadaşım haram dediği için soruyorum oyunu oynamak istiyoruz çünkü GTA 5 alacak para yok :D . Bence haram değil adamlar yapımcıların 2 saat yazdığı senaryoyu alıp oyunu çalmamış ki sadece multiplayer oynama modu gibi bir şey. Cevaplarınızı bekliyorum :)
Hocam kafanız iyi mi? Bizim peygamber efendimiz: online oyun oynamak haramdır. mı dedi? deseydi şu an pc tablet televizyon oyun konsolu diye bişey olmazdı. iyi misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı