Multiplayer Oyunda FPS En Az Kaç Olmalı?

@Ertugrul1403 Vsync, alınan fps ekran Hz sini aşıyorsa açılır, aşamıyor düşük kalıyorsa kapatılır. Ben böyle biliyorum. Bu anlattığım olaylar fps hz yi aştığında açılmadığı zaman oluyor. Bir de aşamadığı halde açanlar var o da çok acayip kart güçsüz fps düşük ekranın hz sine yetişemiyor. Vsync açarak zorla FPS yi monitör HZ sine eşitlemeye çalışıyor tabii ki başarılı olamadığından bu işlem sırasında da görüntü bozuluyor. Şahsen ben; FPS Hz yi aşıyorsa hiç o topa girmem Vsync açarım.

Ben kendi düşüncemi aktarayım ; Bence en az 100 FPS olmalı ve VSYNC kapalı olmalı.
Benim ekran kartım (GTX 950 SSC) Rainbow Six Siege tam taşımıyor ben de 1280x720 olarak oynuyorum neden, FPS 100 den yukarı olsun diye, çünkü 60, 70, 75 arası FPS değerleri mouse hareketini tam verimli yansıtmıyor (Benim düşüncem böyle).
Yırtılma falan hiç önemli değil, zaman ile gözünüz alışıyor.

Sağlıklı aim için FPS en az kaç olmalı?
VSYNC açılmalı mı?
Normal şartlarda 30fps akıcıdır ancak online bir oyunda işin içine internet bağlantısı ekleniyor ve bu da neredeyse yarı yarıya etkiliyor single bir oyunda 35fps deki akıcılığı onlineda en az 60fps ile alırsın 30fps ise single bir oyundaki 20fps gibi görünür ve adeta oynanamaz o sebeple min 55-60.

Yeni konular

Geri
Yukarı