Oyunları akıcı oynamak en az kaç FPS gerekir?

Oyuna göre değişiyor aslında. Apex Legends'de ortalama 80-100 FPS almama rağmen sürekli takılmalar yaşıyorum ve hiç akıcı gelmiyor ancak Witcher 3'te 40-50 FPS almama rağmen gayet akıcı ve hiç rahatsız etmiyor.

Oynadığınız platforma ve görüntü sağlayıcısına bağlı. Konsol oyunlarında 30 FPS gayet oynanabilir akıcı bir görüntü verir tam olmasa da bilgisayardaki 60 FPS'e az çok denk bir performans, o yüzden birçok konsol oyuncusu PC'cilerin 60FPS muhabbetine anlam veremiyor :) Bilgisayarda ise genel olarak 60 FPS bana göre zorunlu çünkü en küçük takılma bile sinir bozucu oluyor. Son olarak monitör türüde önemli, eğer büyük televizyon monitörü ile oynuyorsanız en küçük bir fps düşüşü dağlar kadar fark yaratacaktır ama bilgisayar monitörlerinde 40-50'ye kadar düşen FPS tahammül edilebilir seviyede olur genelde.

Arkadaşlar özür dilerim bir yanlış anlaşılma olmuş :D. Ben başlığa "Oyunları oynamak en az kaç FPS gerekir?" yazmıştım moderatör "akıcı" kelimesini koymuş benim sorduğum akıcı olmasına gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı