Multiverse nedir? Hakkındaki fikirleriniz nedir?

Çoklu evrenlerin teorisinin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında fikir edinmek isteyenler için önerim bağlantısını attığım yazıyı okumanız.
Çoklu Evren: En Yakın Komşu Evren Nerede? - Kozan Demircan
Artı olarak isterseniz de john Gribbin'in yazdığı Türkçeye çoklu evrenler diye çevrilen kitabı okuyabilirsiniz.

Var olma "olasılığı" üzerinden düşünüyoruz ancak bir gün araştırmalar ve hesaplamalar sonucu var olması "gerekli" şeklinde nitelendirilirse o zaman belki bir şeyler değişir. 500 bin yıl sonra bu teorinin kanıtlanabileceğini düşünüyorum.

Olması çok muhtemel aday. Anti-madde ilk keşfedildiğinde(bir denklem sayesinde) bilim adamları inanamadı. Elektronun antisi yani pozitif yüklü elektron vardı. Yani bildiğimiz her maddenin bir karşıtı vardı. Ben multi-verse değil de çoklu evrenlere inanıyorum. Yani evren içi evren. Belki her karadelik bir evrendir. Kötü olan bunu öğrenmemizin imkansız olması.
(Şimdi düşünüyorsunuz, zaten multi-verse ile çoklu evrenler kuramı aynı diye ama arkadaşın kastettiği; her davranışınızın bir karşıtı oluyor demek istiyor. Ben buna inanmıyorum. Sadece başka evrenler olduğuna inanıyorum.)

Yeni konular

Geri
Yukarı