Murat5038 konuyu kilitleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MEHMET TATLI

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Research&Development Engineer
Bu forumda bilgi paylaşımı ve birbirimize yardım amaçlı bulunmuyor muyuz?
Murat5038 nickli arkadaşım profilime girip son açtığım konuyu bakar mısın? Konuyu kilitlemen için bir çözüm bulunmuş olmalı ya da sonuca varılmış olmalı, eğer bu bir çözüm önerisi ise çözümün işe yaramış olması gerekmez mi? Konuyu incelersen çözüme yaklaşmıştık. Ama orada bilgisayar kurdu beyin paylaştığı fotoğraflarda ve bilgide ekran kartı kullanımının %100 olması gerektiğinin zorunlu olmadığı ancak frekansın son değerde olduğu anlatılıyor. Hem kullanımın düşmesi ve frekansın düşmesi açıklanmamış. Lütfen konu sonuca ulaşmadan konuyu kapatmayınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de karşılaşıyorum keyfi konu kilitlenmelerine. Ancak Murat5038 ilgili konuyu kilitleme gereği duyduysa ya konu kızışacak ya da çözüme yakın bir cevap gelmiştir. Ayrıca şahsi görüşüm konu sahibine danışılmaksızın konuların kilitlenmemesi gerektiğidir.

Bazı konuların tam çözüme ya da henüz 1 iki tartışma yapılması gerekirken kilitlendiğini az da olsa görüyorum ben de.
Ama Murat5038 hoca Sosyal'de tanıdığın en sabırlı yetkililer arasında.
Eğer konuzu kilitlediyse cözüme ulaşmış ya da daha fazla dağılmaması, gereksiz tartışmalara neden olması açısındandır diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz konuya şimdi baktım, kesinlikle çözüme kavuşmuş. Zaten daha fazlası dağıtırdı, ki ilk sayfadaki mesajlar bile çözüm sunmuş. (Yani cevabını almış)

Son düzenleme:
Bilgisayarkurdu Bey olayı açıklamış ama ordan şu çıkarım ortaya konuyor '...gpu kullanımı yüzdesi sürekli %100 olmak zorunda değil, ancak bakınız frekans zaten son değerde. Kart işlenecek tüm verileri işlemiş ama gpuyu %100 kullanmaya gerek duymamış; bakınız frekans son değerde. Ama ya frekansta düşüyorsa?'.

Burada konu içerisinde farklı soru sormak uyarı alma nedenidir, bunu biliyorsunuzdur.:)

Ama eğer aklınıza takılan o ise evet, frekans değeri kesinlikle düşebiliyor ve bu düşen değerleri Afterburner gibi yazılımlar görmeyebiliyor.
Ama tabii ki de frekans hızlarıyla GPU kullanımı farklı olaylar...
Yani GPU o anda %100 kullanılabilir ancak frekans değerleri düşük ya da yüksek olabiliyor o anda.

Bakınız: CPU 3.4 GHz 'de (yeni en yüksek) çalışıyor ancak kullanım %30-40 olabiliyor.

Tamam hocam. Zaten murat beyi eleştirmek değildi amacım. Konuyu silebilirsiniz. Teşekkürler.

Bak dostum farkındaysan ciddi anlamda vaktimizi ayırıp güzelce yardımcı olmaya, aklındaki en ufak cevapsız soruları bile yok etmeye çalışıyoruz ki farkındasındır :) Burada da detaylı bir cevap alamazsan başka yerde zaten alamayacağını bildiğimiz için yardımcı oluyoruz var gücümüzle.

Bak o konuda 3 tane bilgili kişi sana aynı şeyi defalarca anlattı, olaya sonradan dahil olan birinin iddialarına kapıldın gittin.
Burada senin hatan var bu bir, konuyu gerçekten gereksiz yere çok uzattınız :) Yoksa ben o koca açıklamayı yapma gereği duymazdım, yinede üşenmedik yardımcı olduk.

Sen frekans değerlerim düşüyor diye bahsetmemişsin, 2. sayfanın ortalarında ufak bir bahsi geçmiş ancak kaybolmuş, dolayısıyla insanlar dikkat etmemiş.
Benim bile haberim yoktu frekans değerinin düştüğünden. Murat hocamızın da haberi yoktu kimse gibi, doğal olarak GPU kullanımı konusuna netlik getirdiğim için konuyu kapatmış. Doğru yönü gösterdiğimiz halde aksi yöne kafayı çevirdiğiniz için bile haklı olarak kapatabilirdi konuyu, yine iyi sabretmiş :)

Senin GPU kullanımı konusunda fikir toplaman kolay olmadı, bir de bizi düşün o fikirleri yazması kolay olmuş mudur bizim için?

Frekans konusunda halen daha kafan net değil farkındaysan. Konuda frekans düşüyor yazmışsın, burada ya düşüyorsa gibi bir kelime kullanmışsın.
Çok istiyorsan rica ederiz, Murat hocamız uygun görürse konuyu açar. Frekans değerlerinde anormal bir düşüş yaşanıyor mu bakarız birlikte.

Ama san şunu söyleyeyim, kılı kırk yaran bir kişiliğin var :) Bu senin için iyi ancak karşı taraf için bezdirici oluyor bazen.

Son olarak belirteyim, GPU frekansı oyun esnasında düşmez, ufak tefek dalgalanmalar elbette olur ancak 900MHZ olan GPU oyun esnasında 400MHZ'e düşmez. Düşüyorsa bir neden vardır arkasında yatan. Sende böyle bir durum olduğuna inanmıyorum, istersen inceleriz sorun değil.

Valla hocam kusura bakma. Aslan burcunun özelliğidir. Gerçekten sizi yormak yada üzmek istemem. Çok merak ederim, çok sorgularım. Bu bir kusursa artık hakkınızı helal edin. Hepiniz çok sağolun. Dediğim gibi yine murat hocayı burada eleştirmek istemedim; adam bıktı artık benden :) Neyse tekrar kusura bakmayın. Frekans düşüşü de 977'deb 976 mhz'ye düşüştü ama :) inanın 15 fps fark ediyor yaaa. Neyse aklım yine bozulmadan siz iyisimi bu konuyu kilitleyin artık. :) asdfgh

@BilgisayarKurdu, Fırekans hızı daha çok sıcaklıktan dolayı, oyun esnasında ya da herhangi bir testte düşer. An itibariyle mobilim ve yazmakta zorlanıyorum, o nedenle de üstteki mesajı kısa tuttum ancak ne demek istediğimi anlamışzınızdır diye düşünüyorum.:)

Gereksiz yere konu kilitlenmez, konu çözülmuşdur, forumda kirlilik yapılmaması için konu kilitlenmiştir yada ortalık kızışmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı