Musallat exe

Kaspersky taramasını nasıl yapacağım hocam? Çok anlamıyorum bu konulardan.

Google'a Kaspersky yazıp kendi sitesinden ücretsiz antivirüsünü indirip kuruyorsunuz, sonra tam tarama yaptırıp bitmesini bekliyorsunuz. O zaten virüsü bulacak ve silecek, sizin yapacağınız başka bir şey yok.

Bence yalan. Çünkü üst düzey bir virüs yani. Bir troll iş için çok muazzam bir şey. Ört, pas etmiş olabilir böyle.

Nesi çok ust düzey virüs, görev yöneticisinde bile kabak gibi görünüyor. Adı musallat olan kaliteli virüs mü olur?

İlginiz için teşekkürler şu an taratıyorum.

Google'a Kaspersky yazıp kendi sitesinden ücretsiz antivirüsünü indirip kuruyorsunuz, sonra tam tarama yaptırıp bitmesini bekliyorsunuz. O zaten virüsü bulacak ve silecek, sizin yapacağınız başka bir şey yok.

Nesi çok ust düzey virüs, görev yöneticisinde bile kabak gibi görünüyor. Adı musallat olan kaliteli virüs mü olur?

Teşekkür ederim.

Bugün flashı laptopa taktığımda musallat exe diye dosya çıktı ve bir anda kayboldu.
Tahminimce farklı bir cihazdan bulaşmış, ama senin sistemin virüsü algılayıp silmiş. Autorun tarihe karıştığından ve bir dosyayı çalıştırmadan virüs kapamayacağından temizsin.

Dün flash belleği kırtasiyede taktırdım. Bugün flashı laptopa taktığımda musallat exe diye dosya çıktı ve bir anda kayboldu. Şu an laptopta bir şey yok gibi sizce bulaşmış mıdır? Nasıl anlayabilirim? Ve flash belleği nasıl temizleyeceğim?
Olabilir, eğer görünüp hemen silindiyse Antivirüsünüz kaldırmış olabilir.

Biride sormamış ki kullandığın işletim sistemi ne? diye. Eğer işletim sistemi Windows 10 ve üstüyle AutoRun sistemi varsayılan olarak kapalı geliyor diye hatırlıyorum, zaten bu da Musallat virüsünün kendi kendini çalıştırıp kendi dosyalarını bilgisayarın diskine yerleştirmesinin tek yolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı