Mustakil eve fiber getirmek

Hector13

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçılık
Merhaba, Ağustos sonunda aktif VDSL hattımızdan kaynaklı aşırı kopma yaşamamızdan dolayı fiber altyapı için oturduğum sokak ve aşağı sokata ki mustakil evlerden imza topladım ve Türk Telekom Bölge müdürlüğüne dilekçeyi teslim ettim. Yaklaşık 10 gün sonra mevcut altyapıyı incelemek için Türk Telekom bölge müdürlüğü bir mühendis gönderdi ve evlere kadar fiber olamayacağını sadece sokağın ortasında ki belli bir alana fiber dolabın getirilebileceğini ve oradan sonrasını bireysel çekilebileceğini söyledi. Projelendirip genel müdürlüğe ileteceğini söyleyip 10 gün sonra tekrar haberleşmek üzere ayrıldık.
Bireysel çekimde fiber kablonun sonlandırıcısını da kendimizin karşılayacağını ekstra olarak söylediler.

Öncelikle değerli bilgilerinizden faydalanmak için;

1. Sonlandırma cihazı olarak söylenen ont GPON cihazı internette çok satılan bir şey değil, normalde bunu Türk Telekom abonelikte getirip takmıyor mu?
  2. Genel müdürlüğe projenin onaylanması için daha ne tür basklar yapılabilir ekstra dilekçe ya da bireysel konuşma fayda eder mi?
  3. Bireysel kablo çekiminin ücretini herkes ödemeye razı olmakla beraber normalde bu fiber kablolamayı da Türk Telekom kendisi yapmıyor mu? Bu işlemi belirli özel sektör şirketlere daha önce yaptıran kimse var mı?
Daha önce benzer yollardan geçen birileri varsa yardımcı olursa çok memnun olurum çok teşekkürler

Muhtemelen binaya konacak FTTH kutusunun ücretini alacaklar tahminim. Eve kadar gelecek fiber kablonun sorumluluğu da size ait olmalı. Mühendisin numarasını alsaydınız keşke detaylı sorardınız.

Muhtemelen binaya konacak FTTH kutusunun ücretini alacaklar tahminim. Eve kadar gelecek fiber kablonun sorumluluğu da size ait olmalı. Mühendisin numarasını alsaydınız keşke detaylı sorardınız.

Hocam sokağın tam ortasına konacak diye konuştuk dolaptan fiber kısmını kendimiz halledeceğiz ama ont GPON cihazını normalde abonelikte getirp takıldığını okudum, öğrendim ama mühendis bey onu da musakil ev olduğumuz için kendimizin temin edeceğini söyleyince şaşırdım. İnternette satılan bir şey değil yurt dışı siparişleri çoğunlukta olan bir cihaz ve ek olarak attığım resimde gördüğünüz gibi Türk Telekom gelip kendi takıyor. Ben bunu anlayamadım.

Edit: Proje genel müdürlükte onaylanırsa sokağın ortasına konacak olan FTTH dolabının ücretini kendileri tarafından karşılanacağını da söylemişlerdi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-12 120804.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-12 120804.png
    118,3 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Hocam sokağın tam ortasına konacak diye konuştuk dolaptan fiber kısmını kendimiz halledeceğiz ama ont GPON cihazını normalde abonelikte getirp takıldığını okudum, öğrendim ama mühendis bey onu da musakil ev olduğumuz için kendimizin temin edeceğini söyleyince şaşırdım. İnternette satılan bir şey değil yurt dışı siparişleri çoğunlukta olan bir cihaz ve ek olarak attığım resimde gördüğünüz gibi Türk Telekom gelip kendi takıyor. Ben bunu anlayamadım.

Edit: Proje genel müdürlükte onaylanırsa sokağın ortasına konacak olan FTTH dolabının ücretini kendileri tarafından karşılanacağını da söylemişlerdi.
Evet kendisinin takması lazım eve gelince ont cihazını. Altyapı gelince denersiniz abonelik başvurusunu ne oluyor diye de görmüş olursunuz ona göre masraf edersiniz alet için.

Evet kendisinin takması lazım eve gelince ont cihazını. Altyapı gelince denersiniz abonelik başvurusunu ne oluyor diye de görmüş olursunuz ona göre masraf edersiniz alet için.

Galiba bahsettikleri sonlandırma cihazı resimde ki gibi, ont GPON cihazı olarak yanlış anlaşılma olabilir. Duruma göre doğru yanlış yorumlanırsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-12 174916.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-12 174916.png
    235 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı