Müstakil eve fiber süreci

Nicodoz

Hectopat
Merhaba. Müstakil evde oturuyorum. 6 aydır vs fiber internet için uğraşıyorum. Ara ara çalışmalar oluyordu. Bugün fiber kabloyu dışarıdan evimizin içerisindeki asansöre, asansörden ise elektrik odasına aktarım yaptılar. Elektrik odasındaki kablonun durumu şu an bu şekilde kaldı. Adama sıradaki aşama ne şimdi diye sorduğum zaman başka birileri gelip kutu yerleştirecekler dedi. Artık fibere yaklaşmış mıyım? Kutunun gelmesi çok uzun vakit sürer mi acaba? Anlayan arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim.
Ekstra olarak başka şehirde oturan Telekom'da çalışan bir abime sorduğumda yanlış görmüyorsam o fiber kablo "cam fiber kablo"kaliteli bir kablo devreler açık olursa 1000MBPS alabilirsin gibi şeyler söyledi. Bu konuda da bilgisi olanlar varsa beklerim.

Dosya Ekleri

• 333.jpeg
    333.jpeg
    185,2 KB · Görüntüleme: 445
Kablo kalınlığına baktımda epeyce kalın bir kablo vermişler, böylesine büyük bir kablo gerçekten büyük trafik kapasitesi demek.
Tanıdığınız dediği gibi, limitleme olmazsa 2.5gbs kadar hız sağlanabilir.

Kutuyu getirmeleri çok fazla sürmez, kutu gelince dairenizede kablo çekebilirler. Fakat kesin değil, bazen önce kutu sonra kablo çekimi yapabiliyorlar.

Müstakil eve nasıl fiber çektirdiniz, hangi firma?

Başvuru mu yaptınız nasıl müstakil eve fiber bağladılar?

Geldiğim günden beri darlıyorum. Hiçbir müdürlüğe vs gitmedim. Twitter üzerinden Yusuf kıraç'a LinkedIn üzerinden Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'a vs ulaştım. Onlarla konuşmalarım neticesinde böyle olaylar gelişti. Aralık ayındadan bugüne bu kadarlık bir çalışma oldu işte.

Geldiğim günden beri darlıyorum. Hiçbir müdürlüğe vs gitmedim. Twitter üzerinden Yusuf kıraç'a LinkedIn üzerinden Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'a vs ulaştım. Onlarla konuşmalarım neticesinde böyle olaylar gelişti. Aralık ayındadan bugüne bu kadarlık bir çalışma oldu işte.
Cidden işe yaramış vallaha helal olsun :D

Kablo kalınlığına baktımda epeyce kalın bir kablo vermişler, böylesine büyük bir kablo gerçekten büyük trafik kapasitesi demek.

Kutuyu getirmeleri çok fazla sürmez, kutu gelince dairenizede kablo çekebilirler. Fakat kesin değil, bazen önce kutu sonra kablo çekimi yapabiliyorlar.

Hadi bakalım TT'de aynısını söyledi çok sürmez herhalde dedi ama hiç güven vermiyorlar umarım aylar boyu beklemem :)

10 senedir tt u darlıyoruz caddemizin (karşı kaldırım) karşısı fiberli ama bize sonuç 0 dı.Türknet alt yapı getirdi (fiber değildi ama) ve ilk olarak apartmanlara (abonelerinin olduğu) kutu koymaya başlayınca hemen gigafiber için başvurduk.Çok kısa zamanda gelip bağladırlar o yüzden tt ve türkcell pişmanlıktır.Bir daha asla bulaşmam.

Merhaba. Müstakil evde oturuyorum. 6 aydır vs fiber internet için uğraşıyorum. Ara ara çalışmalar oluyordu. Bugün fiber kabloyu dışarıdan evimizin içerisindeki asansöre, asansörden ise elektrik odasına aktarım yaptılar. Elektrik odasındaki kablonun durumu şu an bu şekilde kaldı. Adama sıradaki aşama ne şimdi diye sorduğum zaman başka birileri gelip kutu yerleştirecekler dedi. Artık fibere yaklaşmış mıyım? Kutunun gelmesi çok uzun vakit sürer mi acaba? Anlayan arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim.
Ekstra olarak başka şehirde oturan Telekom'da çalışan bir abime sorduğumda yanlış görmüyorsam o fiber kablo "cam fiber kablo"kaliteli bir kablo devreler açık olursa 1000MBPS alabilirsin gibi şeyler söyledi. Bu konuda da bilgisi olanlar varsa beklerim.
hayırlı olsun ben senelerce bekledim sizinki daha kısa sürmüş

10 senedir TT u darlıyoruz caddemizin (karşı kaldırım) karşısı fiberli ama bize sonuç 0'dı. TurkNet altyapı getirdi (fiber değildi ama) ve ilk olarak apartmanlara (abonelerinin olduğu) kutu koymaya başlayınca hemen GigaFiber için başvurduk. Çok kısa zamanda gelip bağladırlar o yüzden TT ve Turkcell pişmanlıktır. Bir daha asla bulaşmam.
Hocam coğrafyaya göre veya aynı şehir içindeki kente göre bile değişiyor. Ben başvuru yapmadan 1 küsur ayda Superonline gbps altyapı geldi. TurkNet siz başvuru yaptınız diye çok kısa sürede getirmiyor, keza diğer firmalar da öyle. Başvuran kişi sayısının çok olması, onların mali planlarına bağlı, planlarına uymasına bağlı falan da filan. Yukarıdaki arkadaşın yöntemlerini yapsanız işe yarayabilirdi.

Bizim de binaya fiber kutusu geldi. Normalde geldikten 1 hafta sonra falan aktif olacakmış fiber, yetkililerin söylediğine göre. Ben hızlandırma adına LinkedIn'den yazmıştım CEO'ya, iletişim numarası da bıraktım. Öğlen 2 gibi yazdım, akşam 6 gibi yetkili birisi aradı, 6 çeyrek ekipler kapımın önündeydi. Yani bu yöntem işe yarıyor gibi. Hele arkadaş bunu müstakil eve yapmış, yani apartmandan daha meşakkatli.

Hocam coğrafyaya göre veya aynı şehir içindeki kente göre bile değişiyor. Ben başvuru yapmadan 1 küsur ayda Superonline Gbps altyapı geldi. TurkNet'siz başvuru yaptınız diye çok kısa sürede getirmiyor, keza diğer firmalar da öyle. Başvuran kişi sayısının çok olması, onların Mali planlarına bağlı, planlarına uymasına bağlı falan da filan. Yukarıdaki arkadaşın yöntemlerini yapsanız işe yarayabilirdi.

Bizim de binaya fiber kutusu geldi. Normalde geldikten 1 hafta sonra falan aktif olacakmış fiber, yetkililerin söylediğine göre. Ben hızlandırma adına LinkedIn'den yazmıştım CEO'ya, iletişim numarası da bıraktım. Öğlen 2 gibi yazdım, akşam 6 gibi yetkili birisi aradı, 6 çeyrek ekipler kapımın önündeydi. Yani bu yöntem işe yarıyor gibi. Hele arkadaş bunu müstakil eve yapmış, yani apartmandan daha meşakkatli.

Bizim burada çalışmalar bayağı durmuştu. Hemen ümit önal'a yazdım dedim böyle böyle gelen giden yok kaç ay oldu dedim. 1 saat sonrasında dönüş yaptı ekipler seni arayacak dedi. 1 saat içerisinde'de harbiden arandım. Mayıs sonuna kadar bitireceğiz dediler ve 22 Mayıs itibariylede eve fiber kablo girdi vallahi :) bu arada sen hatırlıyor musun dostum? Kablo çekiminden ne kadar bir süre sonra kutu geldiğini vs?

Yeni konular

Geri
Yukarı