Mutlu değilim

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Bu benim böyle kaçıncı konum bilmiyorum ama içimi dökmek istiyorum. Biraz uzun bir yazı olabilir.
Beni tanımayanlar için adım ethem Efe, 13 yaşındayım ve ortaokul 8'e gidiyorum. 8 9 yaşındayken şans eseri belimi bir yere vurmam ve şişmesi ile hastanede röntgen ile akciğer kanseri olduğumu teşhis ettiler. Kanser o kadar yayılmış ki nefes alması mucize demişler bana, ama ben çok sağlıklı ve bir şey hissetmiyordum. Güçlü bir çocuktum. O gün apar topar beni ambulansla hastaneye gönderdiler. Annem babam gizlice ağlıyordu tedavisi yok vs. sanıyordu ama varmış meğerse. Çok uzun bir süreç sonucunda ameliyat ile atlattım. Bu bana olgunluk sağladı, yaşıtlarımla oynamamaya başladım çünkü çocuksu geliyorlardı. Bundan 1 sene sonra kan değerlerim düşmeye başladı benim. Her 2 günde 1 kan almaya gitmek zorunda kalıyordum ve çok çabuk yoruluyordum. Mds yani kemik iliği yetmezliği tanısı konuldu, eğer ilik nakli yapılmaz ise lösemiye çevirecekti. Babamdan yapmayı denediler ama son anda kalp atışları çok yükseldiği için vazgeçtiler. Annemden uyumsuz nakil yapıldı. Kit adlı steril bir odada 5 6 ay yattım. Aylarca bir şeyler yemedim boğazımdaki yaralardan dolayı. O kadar açtım ki rüyamda yemek vs. yiyordum artık. Her şey bitti, değerlerim hala normalde dönmedi. Şu anda kırmızı ve beyaz kan değerlerim normal seviyelerde sayılır. Beyaz kan hala biraz iniş çıkışlı olsa da çok daha iyi gidiyor. Şimdi diyeceksiniz neden mutsuzum. Hiç arkadaşım yok, yüzümdeki lekeler yüzünden bana garip garip bakıyor tüm çocuklar. Okula gitsem bile bireysel eğitim görüyorum ve bana göre kimse yok arkadaş olabileceğim. Hepsi küfür ediyor saçma sapan konuşuyor. Ben hep gülüyorum ama içten içe ağlıyorum her gece bunlar yüzünden. Ben neden normal değilim? Neden sadece tek arkadaşım 2 kuzenim kardeşim ve kedim? Neden böyleyim? Doktorlar her zaman düzeliyor dese de neden inanamıyorum artık? Çünkü düzelmiyor. Her ay yeni bir şey yaşıyıyorum. Daha yeni serum takılması bitti şiddetli ishalden dolayı. Ben mutsuzum. Düzelemiyorum arkadaşlar. Yalvarıyorum yardım edin ne yapabilirim ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hastaneden yazıyorum 2 gündür yatıyorum, böbrek değerlerim yüksek. Herkes sorunlar yaşıyor. Benim de ne olacağım belli değil. Hayat bu.
Kronik böbrek yetmezliği çıkarsa yaşamamayi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG20221218121901.jpg
    IMG20221218121901.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 111
Valla hocam hayat yüzünüze gülmemiş pek bende pek mutlu değilim arkadaşınız yoksa kendiniz olun müzik dinleyin kitap okuyun oyun oynayın vs mutlu olmaya çalışın olamıyorsanız böyle yaşamaya alışıcaksınız maalesef ben olurum arkadaşınız eğer sosyal medyanın falan varsa ekleyebilirim.

u benim böyle kaçıncı konum bilmiyorum ama içimi dökmek istiyorum. Biraz uzun bir yazı olabilir.
Beni tanımayanlar için adım ethem Efe, 13 yaşındayım ve ortaokul 8'e gidiyorum. 8 9 yaşındayken şans eseri belimi bir yere vurmam ve şişmesi ile hastanede röntgen ile akciğer kanseri olduğumu teşhis ettiler. Kanser o kadar yayılmış ki nefes alması mucize demişler bana, ama ben çok sağlıklı ve bir şey hissetmiyordum. Güçlü bir çocuktum. O gün apar t
Abim bende 11 yaşındayım ve bu ay veya geçen ay en samimi olduğum arkadaşımı kaybettim :( . Şu an telefon değişme pişmanlığı yaşıyorum. Ekonomi çok kötü istediğin eşyayı za zor alıyorsun ve okulda çok ödev veriyorlar üst üste bende mutlu değilim...

Hocam hastaneden yazıyorum 2 gündür yatıyorum, böbrek değerlerim yüksek. Herkes sorunlar yaşıyor. Benim de ne olacağım belli değil. Hayat bu.
Kronik böbrek yetmezliği çıkarsa yaşamamayi düşünüyorum.
Yaşamamak derken?

Çok kafaya takma çocuklar arasında bazen ötekileştirici olaylar oluyor. Sonuçta o zamanlar kimse mantıklı düşenemiyor. Aileleri düzgün eğitim vermemiş olabiliyor. Farklı olmak, hasta olmak veya şişman olmak garipsenebiliyor.

Tavsiyem bazı Online oyunlar var. Benim için başlarında Valorant geliyor. Bu tarz oyunlarda sesli sohpetlerle DC ile iletişimler kurararak dostlar edinebilrisin. Okuldaki arkadaşlarından daha eğlenceli insanlar ve farklı aktiviteler yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı