Mutlu musunuz?

Mutlu musunuz ?

• Evet

Oy: 95 33,7%
  • Hayır

Oy: 187 66,3%

• Oy verenlerin toplamı
    282
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok şükür sevdiklerim var beni sevenler var. En önemlisi ruh eşimi bulduğuma inanıyorum ve şu an nişanlıyım kendisiyle. Her şeyden önemlisi sağlıklıyım çok şükür. Geçen gün ağzımda bir yara çıktı, basit bir yara ama yemek yerken, konuşurken nasıl ağrıdığını anlatamam resmen hayattan soğudum, insan o an anlıyor işte önce sağlık sonrası sonra...

Bu ülkede mutluluk neymiş hocam öğrenciyiz diye köle olmadığımız kaldı herkesten azar işitirsin yok onu yapma bunu yapma ne yapalım yahu. ama onun dışında ailesel olarak gayet memnunum tek sorun doların artması olsa gerek.

Eski stresli işimi bırakıp (sistem mühendisliği & yöneticiliği) çok başka bir konuda daha stressiz işe geçiş yaptığım ve etrafımdaki çıkarcı insanlardan uzaklaştığımdan beri mutluyum. Şu anda ayda ortalama 8-10 gün çalışıp döviz ile gayet iyi para kazanıp sadece beni gerçekten seven insanlarla görüşüyorum. İşim sayesinde kendime ayırabileceğim bolca zaman ve param olduğu için hobilerime ve kişisel gelişimime daha fazla zaman harcayabiliyorum, şu anda da ek olarak Fransızca öğrenip vakit boşluğumu güzel bir şeyle doldurduğum için memnunum.

Bu duruma gelmek 2006-2015 yılları arasında hem okuyup hem çalışmak zorunda olduğum dönemde yaptığım yıllar süren planlama ve emek sayesinde mümkün oldu. Çoğu şeyde olduğu gibi mutluluk ve huzur da kolay elde edilebilecek şeyler değil arkadaşlar, 10 yıl sonranızı düşünüp ona göre çalışın. 10 yıl uzun bir süre gibi gelebilir ama o sürede çekeceğiniz zorluklar, sonrasında kalacak onlarca yılınızı o işkenceyle yaşamamanızı sağlayacak.

@Yararsız Üye o zamana kadar yaşayacağımız ne malum. Her güne zar atarak başladığımız bir hayat yaşıyoruz. Zarın ne zaman 1 geleceği meçhul. Şahsen 10 yıl gibi uzun vadeli planlar yaparak yaşamak bana saçma geliyor.🤔

Ne yazık ki bu topraklarda bu şartlarda bu zorluklarda yaşamak çok üzücü ve mutsuzluk , umutsuzluk dolu. Çok şükür ailemiz yanımızda sevdiklerimiz var ve seviliyoruz. Sahip olduklarımız için şükredip savaşmamız , gelecek ve yeni yerlere yelken açmamız gerekiyor.

@BlueMagic Ortalama 75-80 yıllık insan hayatında 10 yıl içinde ölmek ile kalan kat kat fazla süre sonrasında ölmek arasındaki ihtimal hesabını bir yap istersen. Yaşın 40-50-60 değil, 15-20 civarında olduğunu tahmin edersek 25-30 yaşında ölmek mi daha muhtemel yoksa sonrasındaki 50 yıl içinde mi?

Bu mantıkla nasılsa 10 yıl sonrasını göreceğim belli değil, plan yapmayayım önüme ne çıkarsa şansıma dersen şu anda yaşayan sayısız insan gibi nefret ettiğin bir iş ve asla istediğin rahatlığı veremeyecek bir kazanç ile yaşamaya mahkum olursun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı