MUX olmayan cihaza sanal ekran kartı adaptörü takılır mı?

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 9-10 ay önce Monster Abra A5 v16.6.3 modelini almıştım, cihazda MUX olmadığı için belli bir oranda performans kaybı var. Cihazı televizyon ya da monitöre bağladığımda MUX sorunu devam ediyor, Internette satılan HDMI dummy aparatından alsam, işe yarar mı acaba? Bilgisi olan ya da daha önce denemiş olan arkadaşlar var mı?

Cihaz harici ekran kartını ile type-c üzerinden mi veriyor yoksa hdmi üzerinden mi?
Mesela bende hdmi üzerinden veriyor ve bu şekilde bağladığımda mux açmış gibi oluyorum.
1647124104756.png

Cihaz harici ekran kartını ile type-c üzerinden mi veriyor yoksa hdmi üzerinden mi?
Mesela bende hdmi üzerinden veriyor ve bu şekilde bağladığımda mux açmış gibi oluyorum.
Eki Görüntüle 1330484
Type-c olayını bilmiyorum ama, hiç bir şekilde 2.ekranda nvdia üzerinden görüntü alamıyorum maalesef. Mini Displayport kaldı tek takmadığım.

Bu adaptör bir işe yaramaz çünkü görüntü yine cihazın kendi monitörüne gelecek ve bunun için iGPU yine kullanılacak. Televizyona veya monitöre bağlayıp cihazın ekranını kapattığınızda FPS artması gerekiyor.

Bu adaptör bir işe yaramaz çünkü görüntü yine cihazın kendi monitörüne gelecek ve bunun için iGPU yine kullanılacak. Televizyona veya monitöre bağlayıp cihazın ekranını kapattığınızda FPS artması gerekiyor.
Monitöre takıyorum, leptop'un kendi ekranını kapatıyorum, ayarlardan baktığım halde igpu üzerinden kullanıyor, minidisplay port var ama, ona göre monitör yok, dönüştürücü alıp kullansam işe yararmı acaba?

Geri
Yukarı