Çözüldü MUX Switch nasıl aktif edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thrian

Hectopat
Harici monitörü laptopta HDMI girişi ile VGA dönüştürücüye, ondan da monitöre bağladım. Şu an BIOS açık, nasıl MUX Switch'i aktif edeceğim ve bilgisayara bir zarar verir mi?

Çözüm
MUX Switch'i o şekilde aktif etmen bir işe yaramaz, eğer cihazda MUX yoksa ayar olarak da eklemez zaten o şekil düşünüyorsanız. HDMI portuna bağlı karttan görüntü alırsınız.
iGPU üzerinde gözüküyor port, etkisi olmayacaktır yani aksine harici kart devreye girmeyebilir bu durumda.
Nasıl yani bu monitör ile mux performans artışı alamaz mıyım o zaman? Düzeltmenin bi yolu var mı ? Ayarlayabiliyorum bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 1708613527350.png
    1708613527350.png
    86,1 KB · Görüntüleme: 12
Zamanınızı alıyorum kusura bakmayın ama bunun sebebi nedir? Monitör de Laptop da çok eski cihazlar ondan mı kaynaklıdır?

Bu konunun monitör ile alakası yok hocam, laptop ile alakalı tamamen. Genelde eski cihazlarda harici karta bağlı port daha az rastladım ben genel olarak. Üreticinin tercihiyle alakalı.

Bu konunun monitör ile alakası yok hocam, laptop ile alakalı tamamen. Genelde eski cihazlarda harici karta bağlı port daha az rastladım ben genel olarak. Üreticinin tercihiyle alakalı.
Peki mux olmasa bile bir şekilde fps arttırma şansım var mı monitör taktığım için? Bir de fps düşürür mü monitör, çift ekran yapsam fps düşer mi ?

@Thrian Hayır yok. Çift ekran da genel olarak FPS düşürmez fakat şu an GPU'yu kullanamıyor olabilirsiniz, ondan dolayı performans düşüşü olur. Dener misiniz bi'?

Yeni konular

Geri
Yukarı