MWE V2 650W PSU'da cızırtı sesi geliyor

WalterH.White

Centipat
Daha fazla  
Cooler Master TD500 kasa ile gelen PSU'yu kullanıyorum. Kulagimi yaklaştırdigim zaman bir cizirti geliyor bazen kısık seste bazen daha fazla seste bazen de hiç yok gibi oluyor. Sesi sadece yaklaşıp dinlediğimde duyuyorum. Bir sıkıntı olur mu? Modeli MWE V2 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de aynı durum olmuştu ilk başta harddiskten kaynaklı olduğunu sandım fakat harddiskten değilmiş psu harddiske güç sağlarken geliyormuş ses hardiskte bir sorun yok.Test ettim ve psuda sorunsuz güç sağlıyor sadece ses olayı var.

Coilwhine gibi yani ben ekran kartında olduğunu duymuştum ama psuda da olabiliyormuş bence bir sorun olmaz.

Sistemi uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan MWE V2 White'ı önermem, MWE V2 Bronze ise White kadar kötü değil, idare eder bir model. CM'nin bu kasasıyla White modeli mi geliyor bilmiyorum ama elinde imkan olursa değiştirip iç yapısı daha sağlam güç kaynağına geçmen daha iyi olur. Kendisi 5-10 yıl kullanılacak PSU değil çünkü.

Bobinlerin üstünden akım geçiyor, bu da sese sebep oluyor. Eğer sorun gerçekten buysa ses konusunda endişelenecek bir şey yok.

Sistemi uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsan MWE V2 White'ı önermem, MWE V2 Bronze ise White kadar kötü değil, idare eder bir model. CM'nin bu kasasıyla White modeli mi geliyor bilmiyorum ama elinde imkan olursa değiştirip iç yapısı daha sağlam güç kaynağına geçmen daha iyi olur. Kendisi 5-10 yıl kullanılacak PSU değil çünkü.

Bobinlerin üstünden akım geçiyor, bu da sese sebep oluyor. Eğer sorun gerçekten buysa ses konusunda endişelenecek bir şey yok.
bronze olanini kullanıyorum bu kaç yıl gider sence

Geri
Yukarı