MX 130 sisteme hangi Linux'u önerirsiniz?

hhnoire

Decapat
Hangi Linux işletim sistemini önerirsiniz?

Sistemim:
8 GB RAM.
i7 8.nesil 1.8GHz 4 çekirdek 8 thread işlemci.
MX130 ekran kartı.

Çok oyun oynamıyorum. Ama LoL ve MC yükleniyorsa iyi olur.
Terminale alışkınım Ubuntu server kullanmıştım.
Kurulumu çok zor olmasın.

İstediğin herhangi bir linux dağıtımını kurabilirsin. Başlangıç olarak Pop_OS!, Ubuntu ve Linux Mint ile başlayabilirsin.

LoL ve MC yükleniyorsa iyi olur.
LoL resmi olarak desteği bulunmamakta. Resmi olmayan yollarla oynanabiliyor diye biliyorum. Minecraft'ın native olarak desteği bulunmakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İstediğin herhangi bir linux dağıtımını kurabilirsin. Başlangıç olarak Pop_OS!, Ubuntu ve Linux Mint ile başlayabilirsin.

LoL resmi olarak desteği bulunmamakta. Resmi olmayan yollarla oynanabiliyor diye biliyorum. Minecraft'ın native olarak desteği bulunmakta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Teşekkürler.

Buna gerek yoktu ki videodaki arkadaş çok dolaylı yoldan oynamaya çalışmış. Şuan sadece wine ve gerekli bileşenleriyle çok daha kolay kurulabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı