MX 230 laptopta Valorant oynarken bilgisayarım çöküyor

Chedlyy

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB ram
Ekran kartı
GeForce MX230
İşlemci
Intel Core i5-10210U CPU 1.60 GHz 2.11 GHz
Normalde hiç böyle olmazdı. Laptopu birkaç ay önce aldım. Yeni başladı bu sorun. Valorant oynarken tam maçın ortasında FPS azalıyor ve donuyor. Diğer uygulamalara geçiş yapabiliyorum. Ama Valorant donduğu için de birkaç dakika sonra bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor. Ve bilgisayar yeniden başlatılıyor. Laptopum Casper Nirvana S500 biliyorum oyun bilgisayarı değil ama normalde 120 150 FPS rahatça veriyordu.

Normalde hiç böyle olmazdı. Laptopu birkaç ay önce aldım. Yeni başladı bu sorun. Valorant oynarken tam maçın ortasında FPS azalıyor ve donuyor. Diğer uygulamalara geçiş yapabiliyorum. Ama Valorant donduğu için de birkaç dakika sonra bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor. Ve bilgisayar yeniden başlatılıyor. Laptopum Casper Nirvana S500 biliyorum oyun bilgisayarı değil ama normalde 120 150 FPS rahatça veriyordu.

Merhaba. Sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?

Onu nasıl öğrenebilirim hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun burada ki yapılanları yapın sonra oyuna girin, ekranın üstünde CPU sıcakların göreceksin.
10-15 dakika oynadıktan sonra sıcaklık değerlerini referans alınız.

Sıcaklıklar yüksek olsaydı mavi ekran yemezdi diye düşünüyorum. @Chedlyy Mavi ekran'da hangi hata kodu yazıyor ?
Unuttum vallahi. Neyse şuan oyundayım birazdan tekrar çöker yazarım buraya 😅

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
buyurun burada ki yapılanları yapın sonra oyuna girin, ekranın üstünde CPU sıcakların göreceksin.
Teşekkürler yaptım
resim_2022-08-02_214324925.png

Sıcaklıklar yüksek olsaydı mavi ekran yemezdi diye düşünüyorum. @Chedlyy Mavi ekran'da hangi hata kodu yazıyor ?
Az önce tekrar dondu ve çöktü hata kodu Driwer stop code diye bir şey yazıyor hatırlamıyorum pek.

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-02_234550895.png
    resim_2022-08-02_234550895.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı