MX-4 deneyimim

Thermal Grizzly Kryonaut ile Arctic MX-4 arasında kalmıştım, Kryonaut sipariş ettim. Sizce doğru mu yaptım?

Thermal Grizzly Kryonaut ile Arctic MX-4 arasında kalmıştım, Kryonaut sipariş ettim. Sizce doğru mu yaptım?

W/m-k değeri daha yüksek Kyronaut'un, eğer 1 gram olması sorun değilse kötü bir karar vermemişsin.

Aradaki ciddi farkın sebebi önceki macunun eski ve kurumuş olması kıyalaslamak için önceki macununda yeni sürülmüş olması gerekir ama MX-4 kaliteli bir macun tabii ki.

Aradaki ciddi farkın sebebi önceki macunun eski ve kurumuş olması kıyalaslamak için önceki macununda yeni sürülmüş olması gerekir ama MX-4 kaliteli bir macun tabii ki.

Aslında eskiside taş demek yanlış olur. Silerken elime vıcık vicik geliyordu.

Bu macundan önce Cooler Master maker nano partiküllü olanını kullandım. Aralarında 1 derece fark ya var ya yok. Macunlara ütopik paralar vermeye gerek yok. Laptop konusunda bir şey diyemem masaüstü için konuşuyorum.
Bleed resistance ve omur gibi ekstra ozellikleri de var macunlarin.

@gen2 yenileme sürelerim aynı ikisini de ortalama 5 6 ay. Bleed resistance ne oluyor tam olarak?

Iste o 5-6 ayda bir yenileme ihtiyacinin olusmasinin sebebi kullandığın macunun bleed resistansinin dusuk olmasi. Macun termal cycle tekrarlarinin sonunda genlesip disari tasiyor ve etkisini yitiriyor. Yani bir kere surup 2-3 yil yeni macun ihtiyaci yaratmayan macunlar da var ve performanslari MX4'ten daha iyi. Alirken bunlari da hesaba katabilirsin eger ihtiyac duyuyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı