Çözüldü MX110 laptop aşırı derecede yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu bilgisayarı yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum. Fan temizliklerinin düzenli aralıklarla yaparım. Fakat son 2 ayda anormal bir yavaşlama var. Bilgisayar yavaş açılıyor. Toparlanması 5 dakika kadar alıyor. Chrome açıyorum 5 dakika sonra geliyor. Arada donuyor 1-2 saniyeliğine. Ben virüsden şüpheliyim. Eğer başka bir sebebi varsa yazarsanız sevinirim.
İ5 8. nesil
Nvidia MX110
8 GB RAM DDR4

Çözüm
Tam olarak nelerde sıkıntı olduğunu anlayamadım. Açıklarsanız iyi olur.

Herhangi bir sorun gözükmüyor. Warning yazan yere takılma HD Tune onu çoğu HDD de yapıyor. Hard diskler günümüz teknolojisi için bir hayli yavaşladılar. 128 GB 240GB gibi küçük bir SSD alıp Windows'u SSD'ye kurarsan sorun çözülecektir.
Bu bilgisayarı yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum. Fan temizliklerinin düzenli aralıklarla yaparım. Fakat son 2 ayda anormal bir yavaşlama var. Bilgisayar yavaş açılıyor. Toparlanması 5 dakika kadar alıyor. Chrome açıyorum 5 dakika sonra geliyor. Arada donuyor 1-2 saniyeliğine. Ben virüsden şüpheliyim. Eğer başka bir sebebi varsa yazarsanız sevinirim.
İ5 8. nesil
Nvidia MX110
8 GB RAM DDR4
Depolama SSD'mi HDD'mi? HDD ise sorun ondan kaynaklı olabilir. SSD ise eğer tahmininiz doğru yönde. Sadece tenkit etmeniz lazım. Tarama yapın.

HDTune veya benzeri bir program kullanıp HDD sağlığına bakın. Eğer virüs ya da sistemi sömüren başka bir program yoksa HDD sorunlu olabilir. :)

Aynı sorun bende de vardı. 940M 16GB RAM i7 4712mq kullanıcısıydım. SSD alıp CD-ROM yuvasına HDD kızağı yardımıyla taktım ve sorunu düzelttim. Laptop yeniden doğdu gibi oldu.

Tam olarak nelerde sıkıntı olduğunu anlayamadım. Açıklarsanız iyi olur.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-14 123931.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-14 123931.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı