MX110 sistem ısınınca kasmaya başlıyor

efeefefefeg

Femtopat
Daha fazla  
Oyun oynarken 100 FPS alıyorsam ısınınca birden 20'ye düşüyor sonra geri 100 oluyor. Eğer kapatmazsam 10'a düşüyor sonra geri 100'e çıkıyor. Soğutucu da var, format da attırdım, temizlettim fanı. Bu sorunu daha kimsede görmedim PC oyuncu bilgisayarlarının %60'ı kadar ısınıyor.
Marka: HP.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX110.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel i3. 7020 2.30GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken 100 FPS alıyorsam ısınınca birden 20'ye düşüyor sonra geri 100 oluyor. Eğer kapatmazsam 10'a düşüyor sonra geri 100'e çıkıyor. Soğutucu da var, format da attırdım, temizlettim fanı. Bu sorunu daha kimsede görmedim PC oyuncu bilgisayarlarının %60'ı kadar ısınıyor.
Marka: HP.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX110.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel i3. 7020 2.30GHz

Aynısını yaşıyordum MX130'ta, frekans kısıyor ısınınca, bir çaresi yok pek, frekans sınırını kapatabilirsiniz ancak bu sefer 90 91 dereceyi görür.

Aynısını yaşıyordum MX130'ta, frekans kısıyor ısınınca, bir çaresi yok pek, frekans sınırını kapatabilirsiniz ancak bu sefer 90 91 dereceyi görür.

Bu kasmayı engellemenin bir yolu yok mu?

Nasıl kapatacağız onu?

Nasıl kapatacağız onu.

MSI Tweak II programını indirin, oradan Advanced setting kısmında CPU derecesi gözükecektir, onu 90'a çekin, ama önermiyorum, çok ısınır bilgisayar.

MSI Tweak II programını indirin, oradan Advanced setting kısmında CPU derecesi gözükecektir, onu 90'a çekin, ama önermiyorum, çok ısınır bilgisayar.

Bunu yaptıkdan sonra uygulamayı kapatsam bir şey olur mu?

2'yi indiremedim 3'ü indirrim yapılıyor mu buradan?

2'yi indiremedim 3'ü indirrim yapılıyor mu buradan.

2'yi indirmeniz lazım, 3 olmuyor.

2'yi indiremedim 3'ü indirrim yapılıyor mu buradan?

Bu attığın linkte 3.

İndirdim 2'yi.

Dosya Ekleri

• 20230910_190550.jpg
    20230910_190550.jpg
    268,3 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı