MX110 sistemde Discord açınca FPS düşmesi

real gamer onur

Picopat
Merhablar efendım ben CS:GO, Valorant gıbı oyunlar oynuyorum ama arkada DC açınca FPS dususu yıyorum acayıp bir sekılde oyun donuyor bıldıgın kasıyor falan zaten Low ayarlarda 100 FPS alıyorum bunu çözümü var mıdır acaba?

Ozellikler:
  • MX110 ekran kartı.
  • i3 8.nesıl 2.10 GHz 2.30 GHz.
  • 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhablar efendım ben CS:GO, Valorant gıbı oyunlar oynuyorum ama arkada DC açınca FPS dususu yıyorum acayıp bir sekılde oyun donuyor bıldıgın kasıyor falan zaten Low ayarlarda 100 FPS alıyorum bunu çözümü var mıdır acaba?

Ozellikler:
  • MX110 ekran kartı.
  • i3 8.nesıl 2.10 GHz 2.30 GHz.
  • 8 GB RAM.
Discord ayarlarında donanım hızlandırmasını kapatabilirsin. Ekran kartı dolaylı ise sorunu çözer.
İşlemci kaynaklı ise tahminimce @Ainnt 'in çözümü işe yarayabilir.

Discord ayarlarında donanım hızlandırmasını kapatabilirsin. Ekran kartı dolaylı ise sorunu çözer.
İşlemci kaynaklı ise tahminimce @Ainnt'in çözümü işe yarayabilir.

Ya bıdaha bir şey diyeceğim ben oyundayken arkada bırı benı sohbete etıketlerse onun bıldırımını almak ıstıyorum yanı oyundayken ssagda bıldırım cıksın ya da bunun sesını yuklsetıyım cevrımıcınde yaptım ama sesı cok az gelıyor.
Discord>kullanıcı ayarları>gelişmiş kısmından donanım ivmesini kapatabilirsin FPS düşüşünü önleyen bir ayar.

Ya bıdaha bir şey diyeceğim ben oyundayken arkada bırı benı sohbete etıketlerse onun bıldırımını almak ıstıyorum yanı oyundayken ssagda bıldırım cıksın ya da bunun sesını yuklsetıyım cevrımıcınde yaptım ama sesı cok az gelıyor.
Oyun içi arayüzü kapat. Discord'u açtığın zaman kasmaz.

Ayarlar.
Bildirimler
Masaüstü bildirimlerini etkinleştir.

Geri
Yukarı