MX110 sistemde ntoskrnl.exe mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Ruthanly

Centipat
Yer
Evde
Daha fazla  
Bilgisayarım 3 kere garantiye gitti. Sağ olsunlar aşırı ilgilenmişler bilgisayarım garantiden geldiğinden beridir mavi ekran hatalarından dolayı kullanılamaz oldu. Herhangi bir oyun oynamak veya herhangi bir iş yapmak istesem korkarak yapıyorum. Mavi ekran hatalarının sebebi çoğunda aynı. ntoskrnl.exe ve clipsp.sys oluyor (BlueScreenView'e göre).

Sitedeki birçok rehberi denememe rağmen hiçbir faydası olmadı.

Bunlar geçenlerde attığım formattan önceki bazı kaydettiğim DMP dosyalarım: Minidump Dosyaları.rar
Bunlar da geçenlerde attığım formattan sonra oluşan sadece 2 günlük DMP dosyaları (Diğerlerini bulamadım.): Minidump.rar.

PC özelliklerim:
Intel Core i5-8265U.
NVIDIA Geforce MX110.
16 GB RAM.
Adata SU650NS38 240GB SSD.
WDC WD10SPZX-60Z10t0 1TB HDD.

Windows kurarken biçimlendirme yapmanıza gerek yok. O zamanda kurulabiliyor. SSD kaynaklı olabilir. Tam değil. Emin olmak için kurmamızı istedim. Şu an bir önerim yok.

Onu biliyorum da diski ikiye bölünük durumda. HDD'e kurmak benim için imkansız gibi bir şey. Bir de zaten HDD'e kurarsam performans olarak bilgisayarım sıkıntı yaşayabilir.

O zaman mavi ekran aldığınız zaman dosyaları paylaşırsınız. Farklı bir şey çıkarsa söylerim.

Tamamdır zaten mavi ekransız günüm zor geçiyor. Bir daha olursa atarım.
O zaman mavi ekran aldığınız zaman dosyaları paylaşırsınız. Farklı bir şey çıkarsa söylerim.

Art arda herhangi bir sebep yokken aldığım mavi ekran hatalarının DMP dosyaları.

Son düzenleme:
Yani SSD değişikliği yapıldığı durumda bu sorunlardan kurtulabilecek miyim?

Muhtemel olarak evet. @Assecreed'de disk ile ilgili sorunlar gözlemlemiş. Sanal bellek bile sorun çıkartmış ve bu artık diskin işletim sistemi kullanmak için uygun olmadığını belirtir. SSD alıp tekrar deneyin derim bu olayı. Bu arada yine kronik sorunlu bir SSD almamak için Sosyal'de bütçenizi belirtip konu açabileceğinizi unutmayın.

Muhtemel olarak evet. @Assecreed'de disk ile ilgili sorunlar gözlemlemiş. Sanal bellek bile sorun çıkartmış ve bu artık diskin işletim sistemi kullanmak için uygun olmadığını belirtir. SSD alıp tekrar deneyin derim bu olayı. Bu arada yine kronik sorunlu bir SSD almamak için Sosyal'de bütçenizi belirtip konu açabileceğinizi unutmayın.
Dediğinizi yaptım ama yine bir mavi ekran hatası aldım. Yine aynı dosyalardan dolayı mavi ekran hatası aldım.
Bu da DMP dosyaları : DMP Dosyası

Aşağıdaki sürücüyü indirip kurar mısınız? (dynamic platform thermal Framework driver)

Yükledim ve yeniden başlattım. 2 tane mavi ekran hatası aldım ikisi de aynı kod:
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
DMP dosyası: 050821-6890-01.dmp
Bu arada SFC taramasını da yaptığımda bilgisayarımda bazı sorunların bulunduğunu ve çözüldüğünü söyledi. Ardında DISM komutlarını çalıştırdım bu taramada da aynısını dedi.

Geri
Yukarı