ntoskrnl.exe mavi ekran hataları

yads

Kilopat
Daha fazla  
Son zamanlarda mavi ekran hatalarından bıktım. PC'yi servise gönderdim RAM'ler değişti. Yine de sorun çözülmedi. En az 5 kere temiz Windows kurulumu yaptım. Bütün driverleri eksiksiz yükledim. Windowsu son sürüme güncelledim. Ama sorunum çözülmedi. Genelde yükleme yaparken alıyorum. Örneğin Steamden oyun yüklerken.

Minidump dosyalarım

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi başınıza bundan kurtulamazsınız. İncelemesini bilmeyen kişilerin yorumlarına kulak asmayın. Memtest yapıp sonucu paylaşın. Net framework kendiniz yüklediyseniz kaldırın, yüklemediyseniz 4.5.7 olan sürümü kurmayı deneyin.
Ethernet sürücünü güncelle. Disklerden biri RAW olduğu gözüküyor onu kullanmayın. Malwarebyte indirip ayarlardan rootkit açık şekilde sistemi taratın.

Bulamadım çözümünü bende en sonunda bayağı bilgili şirket bilgisayarlarına bakmaya gelen bir bilgisayarcı var ona verdim. Hataya baktı islemci hatası var dedi. Aldı bilgisayarı pazartesi getiricem dedi. Yardım eden herkese teşekkür ederim

@Murat5038 Ben geçtiğimiz günlerde bilgisayara SD kart takınca mavi ekran vermişti ve pek önemsememiştim. Dün gece ve az önce tekrar mavi ekran vermiş. BlueScreenView ile baktım hatanın sebebi bu görünüyor.Minidump dosyaları bunlar. Formatı kısa zaman önce attım. Format nedenim hem Hackintosh kurmak hem de mavi ekranlardı.

Gökhan, kendi konunuzdan sorunuzu sormanız gerekirdi.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayın, sonrasında GPU sürücünüzü güncelleyin.
Ses sürücülerinizi güncelleyin. Memtest yapmadıysan yakın zamanlarda memtest yapıp sonucu paylaşın.
Kurtarma yazılımları kurulu gözüküyor kaldırın. Zemana kaldır, Wmware kullanıyorsan kaldır.

Konu başlığında çoğul eki olduğu için buraya yazmam gerektiğini düşündüm. DDU ile sürücümü kaldırdım NVIDIA üzerinden indirip tekrar yükledim. VmWare kaldırdım. Zemana kaldırdım. Wise Care 365 kaldırdım. Ses sürücümü "realtek.com.cw" adresinden tekrar yükledim, yeni sürümü "6.0.1.8036" oldu. Memtest yaptım. Hata bulmadı. Yine de resim ekliyorum. Sanırım bu kadar işlem yetecektir. Tekrar mavi ekran alırsam kendi konumu açıp devam ederim.
MemtestIMG.jpg

Ses sürücümü "realtek.com.cw" adresinden tekrar yükledim
Adresi yanlış yazdın heralde? Cw diye bir adresi yok sahte bir yerden indirmiş olabilirsin. Sonu tw değilse yanlış site.

Adresi yanlış yazdın heralde? Cw diye bir adresi yok sahte bir yerden indirmiş olabilirsin. Sonu tw değilse yanlış site.
Evet yanlış yazmışım. Bu sabah farkettim, MSI'ın sitesinde 8210 sürümü vardı. Daha güncel olduğu için onu indirdim ama öncesinde tekrar mavi ekran aldım. Kendi açtığım konu burada.

Geri
Yukarı