MX110 vs Radeon 530

Cwiesterleone

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü sorunu yaşamamak için dizüstü cihazlarda AMD'den uzak durmak gerek. Oyun için alacaksan o fiyata iki ürün de kötü.
Sürücü konusunda sorun yaşamıyorum. Sürücü sorunu yaşanırsa üretici firmaların yaptığı uyanıklık. AMD bizzat görüştüm bazı üretici firmalar F/P ürünlerinde AMD kullandığı zaman destek sunmuyorlar. Intel kullanımı arttırmak için yapılan bir şey. Kısaca para basıyor üretici firmalara desteğini uzatıyor. Ben R5 2500U + RX540 ikili kullanıyorum yazılımları sorunsuz yüklüyorum. Sorun çıkınca güncelleme ile ileride çözülecek bir şey. Kısaca burada AMD'nin suçu değil bilgisayarın üreticilerin sorunları. Dell'de aynı donanıma sahip diyelim sürücü yüklerken sorun yaşatıyor. Bu donanıma sahip Lenovo var diyelim onda sorun çıkarmıyor gibisinden düşünebilirsin.

AMD piyonu modlar mesajımı sildiği için düzenleyip tekrar atıyorum:

Radeon 530 mu gel buraya gel, bir kere Lenovo’nun laptoplarındaki 530, gerçek 530 değildir. 530'un sürücüleri bile uyumlu değildir, AMD'nin sitesinden sürücü yükleyemezsiniz (yüklerseniz yanlış yüklemiş olursunuz) Lenovo'nun sitesinden yükleyeceksiniz. Zira modlu Radeon 530. Lenovo'dan yüklersen Radeon R7 M440 olarak zuhur ediyor aygıt yöneticisinde. AMD'den yüklersen Radeon R8 M535DX bilmem ne. Gerçek 530'dan %10 %20 performans düşüklüğü varmış, ayrıca foruma Radeon 530 yaz kaç kişi sorun yaşıyor bir gör istersen bir de benim konularıma bak kaç tane konum var. 1 senedir çözemedim oyunlarda hiç performans alamıyorum (CS GO 10 fps full LOW ayarlarda) ve çoğu kişi böyle(benim kadar olmasa da sorunlu). AMD forumunda destek İngilizce yazmış ki Radeon 530 , Radeon R7 M440 olarak gözükmesi normalmiş. Şuan bu foruma hangi a'zam-ı esbab ile girdim de senin delalet-i vaz'iyeni görmüş bulundum biliyor musun ? Yine ayur açmaya
girmiştim. Kısacası eğer fenn-i inşa'n gelişsin istiyorsan radeon 530(lenovo radeon 530 mobile) al bol bol ayur açarsın. Forumlarda gezmekten de benim gibi de geniş bir ilm-i sarf'ın olur Osmanlıca Arapça Öztürkçe bilmediğin kelimat kalmaz, bazı elçinler aşağıdadır.

radeon r530 showing up as r7 m440

lenovo radeon 530 mobile specs

benim ayurum: radeon 530 ekran kartı radeon r7 m440 gözükme sorunu

(çözüldü yazdığına bakma çözüldü sanıp işaretlemiştim xd çözüldüğü felan yok (performans olarak çözülmedi hala 10 fps))

Son düzenleyen: Moderatör:
@turgut_ozal Benim Lenovo Radeon 540 diye aldım. AMD sitesinden güncelledim. Hemen çamur atmayın. Özelliklerine baktım AMD sitesinde yazan birebir her şeyi doğru programla da baktım. Sizin konuda bende AMD 535 sürücün de sorun yaşadığım cihazı THH ile iade ettim benim kronik cihazdı. Uzun uğraş sonucu sürücü konusunda aldığım cihazın birebir uyumlu olduğunu öğrenip biraz parayı kırıp normal 530'dan kat kat daha iyi ve RX 540 diye geçiyor. AMD Radeon RX 540 Mobile Specs
Sürücüyü kurarken APU işlemci sürücüyü kurun. Direk 530 indirip kurmayın. Intel kullananlar için yapılmış oluyor Radeon 530 sürücü.
Burada ki sürücüyü kurmayı deneyin DDU ile kaldırdıktan sonra. Verdiğim linkteki kurduktan sonra bir daha 530 sürücüyü indirmeme gerek yok ismi için uğraşmayın dediğimi yapın performansı biraz hissedeceksiniz. Benin Ryzen 5 2500U Vega 8 APU işlemcim var ve Radeon 540 grafik kartı da var tek 2500U sürücüyü yüklemem yetiyor 2 kart için.

amd.png

Son düzenleme:
Radeon 530 mu gel bura gel, birkere Lenovo’nun laptoplarındaki 530, gerçek 530 değildir. 530'un sürücüleri bile uyumlu değildir, AMD'nin sitesinden sürücü yükleyemezsiniz (yüklerseniz yanlış yüklemiş olursunuz) Lenovo'nun sitesinden yükleyeceksiniz.
Benzer şey bende de oluyor AMD sitesinden Radeon 520 sürücüsünü yükleyerek güncelleyince R5 M330 olarak gözüküyor. HP sitesinden güncellersem bu sefer Radeon 520 diye gözüküyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı