MX130 ekran kartının pin sayısını öğrenme

Muhtemelen aynı pin grubunda aynı seri kartlar vardır ve uçurum yoktur aralarında. Ayrıca laptop dediğimiz şey tek bios'a bağımlı olabiliyor, istisnası varsa denk gelmedim ve iş/ilgi alanım değil. Yeni gpu sağlıklı bir reball ile çalışmayabilir ve eski gpu ise monte edildiğinde sorun yaşatabilir.

1660 Ti belki olabilir. Sonuç PCI Express versiyonu nedir bilmiyoruz.
Hocam tam emin olmamakla beraber o Mini PCI-E slotları maksimum 2.5 GB/s sağlayabiliyor sanırım. GTX 1660Ti ise 12 Gbps sanırım, yani 1,5 GB/s ediyor olması lazım. Yani yanlış bir hesap yapmadıysam takılabilir gibi. Tabii benim bu hesabıma göre kart falan takmayın, baştan yanlış hesap yapmış olabilirim :D.

Hocam tam emin olmamakla beraber o mini PCI-e slotları maksimum 2.5 GB/s sağlayabiliyor sanırım. GTX 1660 Ti ise 12 Gbps sanırım, yani 1,5 GB/s ediyor olması lazım. Yani yanlış bir hesap yapmadıysam takılabilir gibi. Tabii benim bu hesabıma göre kart falan takmayın, baştan yanlış hesap yapmış olabilirim :D.

Haklısınız hocam ben yanlış hesaplamışım PCI-e slotları 2.5 GB/s hızda keşke PC üreticileri daha önceden Thunderbolt kullansalardı.

@T129Atak Aorus 3060 laptopundaki ekran kartının VBIOS'unu değiştirerek 115W'tan 130W yaptı. Termal sonuçları 15W'a rağmen acayip kötü olmuştu. Bence soğutamazsınız bu zor işlemi yapsanız bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı