Ekran kartının kullanılıp kullanılmadığını öğrenme

Potemkin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi, İş güvenliği uzmanı, Tehlikeli madde güvenlik danışmanı
Esenlikler arkadaşlar,

Hepsiburada'dan (satıcısı Hepsiburada'nın kendisi) ASUS marka bir ekran kartı aldım 14 Ocak 2021 tarihinde (3 gün önce). Aynı gün faturası kesilip bana gönderildi, faturadaki açıklama bölümünün altında "seri no:" karşısında sayılar yazılacağına model adı yazılmış. 2 gün sonra da kart elime ulaştı. Kartın kutusu üzerinde koruma jelatinleri var ama daha önce Hepsiburada bana faturadaki seri No'dan farklı seri no. Da üzerinde hayli çok ölü piksel bulunan ayıplı monitör gönderip beni kandırmaya çalıştığı için kutuyu açmadım henüz. Kartın kutusu üzerindeki seri No'yu ASUS garanti sorgulamadan sorgulattığımda 13 Ekim 2023'te garantisinin biteceği yazıyor (asus müşteri hizmetlerini aramıştım 2 gün önce ve bana ASUS ekran kartlarında garanti süresinin 3 yıl olduğunu söylemişti). Ben bu kartı 14 Ocak 2021'de aldığım için garantisinin 14 Ocak 2024'te bitmesi gerekmiyor mu? Neden garanti bitiş tarihi 13 Ekim 2023 yazıyor olabilir? Garantisi 3 yıl değil de 2 yıl desek bu kez de garantisinin 14 Ocak 2023'te bitmesi gerekmiyor mu? Hepsiburada yine dalavere peşinde olabilir mi? Çünkü hem garanti bitiş tarihinde sıkıntı var hem de fatura üzerinde seri no karşısında alakasız bir şekilde model adı yazıyor, ürün kutusu üzerindeki seri numarası yazmıyor. Ekran kartı eğer kullanılmışsa kutusunu açmadan doğrudan iade edeceğim.

Fatura ve ekran kartı kutusu üzerindeki seri no görsellerini aşağıya yükledim. Ayrıca yukarıda arada bahsettiğim konu başlığı da şu şekilde: " Hepsiburada seri no dalavereleri ". Bu başlığa da bakabilirsiniz merak ettiyseniz önceki ayıplı monitör durumunu.

Dosya Ekleri

• Asus ekran kartı kutusu.jpg
    Asus ekran kartı kutusu.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 605
  • Asus seri no sorgulama.jpg
    Asus seri no sorgulama.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 108
  • Fatura.jpg
    Fatura.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bencede dediğiniz gibi ürün tekrar satışa sunulmuş. Garantisi tutmuyor. İade veya değişim için görüşmelisin.

Bencede dediğiniz gibi ürün tekrar satışa sunulmuş. Garantisi tutmuyor. İade veya değişim için görüşmelisin.
İnsanların fikirlerini almak için biraz daha bekleyeyim de ona göre karar vereyim. Belki bilmediğim bir durum olabilir diye düşünüyorum. Örneğin siz hiç sıfır bir ürün alır almaz bu şekilde kontrol yaptınız mı ve tarihlerin çelişmediği oldu mu?

İnsanların fikirlerini almak için biraz daha bekleyeyim de ona göre karar vereyim. Belki bilmediğim bir durum olabilir diye düşünüyorum. Örneğin siz hiç sıfır bir ürün alır almaz bu şekilde kontrol yaptınız mı ve tarihlerin çelişmediği oldu mu?
Şöyle söyleyeyim. Bi kaç kere daha tarih çelişmelerine tanık oldum fakat onlar faturayı esas alınmasını bizzat söylediler. Tabi bunu söyleyen firmaydı. Sizin ürününde yanılmıyorsam 4 aylık bir fark var. Aslında durumu tam teyit etseniz daha iyi olur. Ama önceki konunuzu okuyunca buna sitemli baktım. O yüzden iade veya değişim yapın dedim.

Evet hocam, ben de Pazartesi günü Asus müşteri hizmetlerini yine arayıp durumu tam olarak öğrenmeye çalışacağım. Şu ara başıma o kadar bela getirildi ki (5 siparişimden 4'ü sorunluydu) artık güven duymakta bir hayli zorlanıyorum.

Geri
Yukarı