MX130 GPU clock ve bellek saat hızı oyuna girince düşüyor

Kubilay Koksal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde GPU clock 1105MHz ve bellek saat hızı 5010MHz gibi değerlerde çalışırken oyuna girince GPU clock 965MHz'ye bellek saat hızı ise 1600MHz'lere düşüyor ve aşırı FPS düşmesi yiyorum soğutucum da var nasıl çözebilirim?

Arkadaşlar normalde GPU clock 1105MHz ve bellek saat hızı 5010MHz gibi değerlerde çalışırken oyuna girince GPU clock 965MHz'ye bellek saat hızı ise 1600MHz'lere düşüyor ve aşırı FPS düşmesi yiyorum soğutucum da var nasıl çözebilirim?
Ekran kartı kaç derece oluyor?

Ekran kartı aşırı ısındığı için hızını kısıyor. Kasanızda hava sirkülasyonu az sanırım. Ben kasa değiştirince sorun çözülmüştü.

Başka bir çözümü yok mu?
Sorun ısı kaynaklı büyük ihtimalle, msi afterburner kısmından osd yi açıp "Lim" kısmına bak orada ekran kartının limit sebeplerini görebilirsin. Sıcaklık ile alaklıysa yapcabileceklerin basit, undervolt veya termal macun.

Ekran kartı aşırı ısındığı için hızını kısıyor. Kasanızda hava sirkülasyonu az sanırım. Ben kasa değiştirince sorun çözülmüştü.

Laptop kanka kasa değil.

Sorun ısı kaynaklı büyük ihtimalle, MSI Afterburner kısmından OSD'yi açıp "lim" kısmına bak orada ekran kartının limit sebeplerini görebilirsin. Sıcaklık ile alaklıysa yapcabileceklerin basit, undervolt veya termal macun.

Soğutucum da var aslında çıkış kısmı yandan olduğu için vakumlu soğutucu kullanıyordum önceden işe yarıyordu fakat artık işe yaramıyor sanırsam. Afterburner bu şekilde görünüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    348,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Geri
Yukarı