MX130 güncelleme

Rtrn34

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.
MX130 ekran kartım var ancak oyunlar kasıyor düşük sistem oyunlar bile.
Neyse güncelleyeyim diyorum seçiyorum indirdim kuracağım uyumlu değil diyor.
Zaten sürümüde eski gösteriyor sitede.
GeForce MX130 ekran kartı Windows 11 (Windows 10 idi Windows 11'e geçtim.)
Link atar mısınız?

MX130 ekran kartım var ancak oyunlar kasıyor düşük sistem oyunlar bile.
"Düşük sistem oyunlar" derken hangi oyunları kastediyoruz?

Sürücü ile ilgili bir sorun varsa DDU ile kaldırıp güncel 517.48 sürümünü kurabilirsin.

O aldığın uyumlu değil hatası da NVIDIA TR sitesinden indirdiğin 472.12 sürümünün eski tip Standard sürücü olması. Üstte linkini koyduğum sürücü ise yeni tip DCH sürücü. Yani kartınla uyumlu.

"Düşük sistem oyunlar" derken hangi oyunları kastediyoruz?

Sürücü ile ilgili bir sorun varsa DDU ile kaldırıp güncel 517.48 sürümünü kurabilirsin.

O aldığın uyumlu değil hatası da NVIDIA TR sitesinden indirdiğin 472.12 sürümünün eski tip standard sürücü olması. Üstte linkini koyduğum sürücü ise yeni tip DCH sürücü. Yani kartınla uyumlu.

Minecraft mesela.
Kasmaması lazım o da sonradan kasmaya başladı.

Ekran kartı sürücüsü güncelledikten sonra olmuş olabilir. Bu tür şeyler olabiliyor bazen. Belirttiğim DDU işlemini gerçekleştirip attığım sürücüyü kur. Yine düzelmezse sorunu sürücü dışında başka bir şeyde arayabilirsin.

Ekran kartı sürücüsü güncelledikten sonra olmuş olabilir. Bu tür şeyler olabiliyor bazen. Belirttiğim DDU işlemini gerçekleştirip attığım sürücüyü kur. Yine düzelmezse sorunu sürücü dışında başka bir şeyde arayabilirsin.

Bu da yeni. Bende 1 senedir bu sıkıntı var.

1 senedir varsa ve temiz sürücü kurulumu işe yaramıyorsa sorunu başka bir yerde arayabilirsin. Benim anlamadığım oyunlar kasıyor demişsin. Hangi oyunları kastediyorsun ama? Bu kasma olayı örneğin FPS'in 150 iken bir anda 30'a mı düştü? Biraz daha detay verirsen iyi olur.

1 senedir varsa ve temiz sürücü kurulumu işe yaramıyorsa sorunu başka bir yerde arayabilirsin. Benim anlamadığım oyunlar kasıyor demişsin. Hangi oyunları kastediyorsun ama? Bu kasma olayı örneğin FPS'in 150 iken bir anda 30'a mı düştü? Biraz daha detay verirsen iyi olur.

Yani blockpost bile FPS düşüşü oluyor kasıyor derken ise hem drop hem de block post gibi oyun kasıyor hafif. Ama belli oluyor kastıgı herhalde bu sistemde kasması normal değildir.

Yani blockpost bile FPS düşüşü oluyor kasıyor derken ise hem drop hem de block post gibi oyun kasıyor hafif. Ama belli oluyor kastıgı herhalde bu sistemde kasması normal değildir.
Blockpost dediğin oyuna baktım. Eğer harita çok büyükse falan drop olabilir, oyun ayarlarına da bağlıdır bu durum ayrıca. Ama kasma konusunda sürekli bir kasma olacağını zannetmiyorum. MSI Afterburner ile anlık değerleri kontrol ettin mi? FPS değerlerin nasıl? Ayrıca bu drop ve kasma dediğin olayları tüm oyunlarda mı yaşıyorsun?

Bunun dışında sistemdeki diskten kaynaklı bir sorun da olabilir. Veya bilgisayarına kurduğun üçüncü parti gereksiz yazılımlardan da olabilir. Tabii adım adım gitmekte fayda var.

Blockpost dediğin oyuna baktım. Eğer harita çok büyükse falan drop olabilir, oyun ayarlarına da bağlıdır bu durum ayrıca. Ama kasma konusunda sürekli bir kasma olacağını zannetmiyorum. MSI Afterburner ile anlık değerleri kontrol ettin mi? FPS değerlerin nasıl? Ayrıca bu drop ve kasma dediğin olayları tüm oyunlarda mı yaşıyorsun?

Bunun dışında sistemdeki diskten kaynaklı bir sorun da olabilir. Veya bilgisayarına kurduğun üçüncü parti gereksiz yazılımlardan da olabilir. Tabii adım adım gitmekte fayda var.

Şimdi bu her oyunda oluyor sistemim yazıyor da tekrar yazıcağım sona.
Minecraft dışında her oyunda drop dur kasmadır yaşıyorum.
Yani blockpost da da kasmaması gerekiyor biliyorum ama drop vs. giriyor.
Zula da bile kasıyor diye sildim oyunu Valorant 50 FPS zor alıyorum halbuki 8 9 ay önce kasmadan oynuyordum. Aynı şey CS:GO'da da var 8 9 ay önce orta mıydı yüksek miydi hatırlamıyorum ancak gram kasmadan oynuyordum her şey bir anda oldu kasmaya başladı yani.
Windows'a defalarca format attım, Windows 10'dan 11'e geçtim 1 ay sonra tekrar Windows 10'a geçtim, sonra belki sıkıntı 10 ve 11 dedir diye Windows 8.1'e geçtim ancak bu sefer PC ekran kartını okumadı ve (PC dediğim laptop) internete bağlanamadım sonra Windows 11'e geri geçtim şu anda. Yine aynı her şey eski Windows'a dair dosyaları sildim.

İşlemci Intel(R) Core(tm) i5-10210u CPU @ 1.60GHz 2.11 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,84 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Kalem ve dokunma bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok.
2 GB NVIDIA MX130 ekran kartı.
4 GB ama 2 GB yazıyor.

Geri
Yukarı