MX130 laptop düşük performans veriyor

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
RAM
8
Ekran kartı
Mx130
İşlemci
İ58250U
Sorunum şöyle, ekran kartını ne zaman silsem. Ya da PC'ye reset atsam. FPS yükseliyor ve performans sorunu anlık olarak düzeliyor. Ancak oyunda 3 4 el ya da 1 gün falan geçtikten sonra performans yine düşüyor bir anda. Mesela LoL'de 70 80 FPS olmasına rağmen 30 40 gibi geliyor. Oyunun ilerleyen sefalarında kasmaya başlıyor oyun 40 30 FPS'lere düşüyor. Sıcaklıklarda bir problem yok. 62-70 maksimum oluyor. Ben çözemedim gitti kafayı yiyeceğim. 60 FPS aldığım House flipperda 20 FPS alıyorum mesela.

Bu arada RAM frekansı sınırı sıkıntı çıkarıyordu bir ara onu da kaldırdım ama anlık FPS düşüşü dışında engellediği bir şey yok yine aynı.

Geç oyundayım mesela
1677445460611.png

@Emre C

Son düzenleme:
MX230'um vardı eskiden. Aynı şeyler oluyordu. Her şeyi denedim LoL'de 20FPS alıyordum. Senin 70 alman bile başarı kankam şimdi sistemi değiştirdim çok daha iyi. Sistemden kaynaklı kesinlikle :/

MX230'um vardı eskiden. Aynı şeyler oluyordu. Her şeyi denedim LoL'de 20FPS alıyordum. Senin 70 alman bile başarı kankam şimdi sistemi değiştirdim çok daha iyi. Sistemden kaynaklı kesinlikle :/
Yapma hocam ya? Yokmu dur bir çözümü olması lazım illa sebepsiz değildir ya.

Aga sana tavsiyem çok net söylüyorum laptopumu 6K sattım 1K ekleyip 7K ya tertemiz sistem çektim şimdi monitörü satıp ikinci el temiz monitör alıp para ekleyip işlemciyi geliştirmeyi düşünüyorum.

Ne kadar derki derki bu laptop? MX130 8 GB RAM i58250U en iyisi konu açayım bir tane.

Önceki bilgisayarım da aynı böyleydi, NVIDIA Denetim Masası'ndan performansa çek, Oyun Modu'nu aç, Bilgasayar güç ayarlarından da yüksek performans olanını seç. İdareten işini görür umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı