MX130 RDR2 performans değerlendirmesi

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Sınav yılım olduğu için bilgisayarımı kendime yasakladım. Bu yüzden oyuna girmiyordum ancak telefondaki ekran kayıtlarıma bakınca gayet güzel gözüken görüntüleri görünce paylaşmak istedim 🙂

Ekran Görüntüsü (639).png
Ekran Görüntüsü (728).png
Ekran Görüntüsü (1005).png
Ekran Görüntüsü (706).png
IMG_20210820_223338_180.jpg
Ekran Görüntüsü (923).png
Ekran Görüntüsü (913).png
Ekran Görüntüsü (939).png
Ekran Görüntüsü (925).png
Ekran Görüntüsü (710).png
Ekran Görüntüsü (950).png
Ekran Görüntüsü (930).png
Ekran Görüntüsü (1000).png
Ekran Görüntüsü (924).png
Ekran Görüntüsü (719).png
Ekran Görüntüsü (998).png
Ekran Görüntüsü (732).png
Ekran Görüntüsü (1002).png
Ekran Görüntüsü (991).png
Ekran Görüntüsü (934).png
Ekran Görüntüsü (1009).png
Ekran Görüntüsü (948).png
Ekran Görüntüsü (1025).png
Ekran Görüntüsü (698).png
Ekran Görüntüsü (962).png

Dediğim gibi daha önceden bende bu sistemle oyunu bu şekilde oynayamayacağımı düşünüyordum ancak oyundaki grafik ayarlarını çözünce kesinlikle herşey çok daha güzel oldu.
@Donkobus hocam ve birkaç kişi daha RDR2 grafik ayarları için hazırlamaya çalıştığım ancak daha sonradan sınav yılım olması sebebiyle iptal ettiğim rehberi sormuştu. Kısaca açıklık getirmeye çalışacağım;
Bilgisayarımda yazının büyük bir çoğunluğu bitmişti ancak şu anda o uzun rehber yazısına ulaşmam mümkün değil. Bu yüzden telefondan en baştan rehberi yazmaya başladım. Telefondan hazırlayacağım rehberimin tek eksiği olarak görsel desteklerle daha anlaşılabilir olamaması olacağını söyleyebilirim. Çünkü PC'de tüm grafik ayarlarını deneyerek gösterecektim. Yinede bulabildiğim tüm görselleri ve ayrıntılı bilgileri rehberde sunmaya çalışacağım.

Sistemim:
• İ5 1035g7 3.6 GHz (10th Gen)
• Mx130 2 GB GDDR5
• 16 GB (2x8) 2666 Mhz DDR4 RAM

Sistemimle RDR2'yi resimlerdeki grafik kalitelerinde 25-35 FPS değerlerinde oynadım,bitirdim.
Grafik ayarlarım kabataslak söyleyecek olursak 1600x900 Orta - Yüksek ayarlardan oluşuyor.
Bu sistemle 720p Lowest 15 FPS alırsın diyenlere de buradan tekrardan selam yolluyorum 😊

Güzel görseller, aldığın FPS değerleri de iyi. RDR2 konsol odaklı bir oyun olduğundan PC'ye optimizasyonu çok zahmetli oldu. Performansa maksimum etki edip, görüntüye minimum etki eden de çok fazla seçenek var. İnce ayarlar bu açıdan oldukça önemli.
Kesinlikle katılıyorum. Oyunun klasörlerinde (Rehberimdede belirteceğim) 3-4 tane oyun içinden açılamayan ama görselliği/performansı arttıran ayar var. Bu ayarlara oyun içinde göremezken dosyalardan ayarlayarak açabiliyorsunuz. İlk bulduğumda sanki RDR2'nin yanında ekstra bir minigame vermişler gibi hissetmiştim 😄
Ayın 25'inde sınavlarım olduğu için onlara yüklenmem gerektiğini düşündüm. Rehberi telefondan hazırlıyorum, şu an hiçbir yazım silinmedi. Nerdeyse her ayar ile ilgili tüyolar ve gizli ayarlarla alakalı bilgileri verdim. Çok az ayar kaldı. Ara tatilde rehberi sunmayı düşünüyorum. Görsel desteğini rastgele fotoğraflarla sağlayacağım. Umuyorimki herkes için en yararlısı olur 😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı