MX130 sistemde FPS düşüşü

Ceylanlı

Centipat
Daha fazla  
Valorant, Call of Duty Black Ops 2, CS:GO gibi oyunları oynarken rahat 100 FPS alırken belli bir süre oynadıktan sonra FPS düşüyor ve sabitleniyor düzelmiyor.
Sıcaklık değerleriyle alakalı olduğunu sanmıyorum bd prochot kapalı.

Sistemim.
MX130 ekran kartı.
12 GB RAM.
i78565u.

Son düzenleyen: Moderatör:
Frekansta değişmeler oluyor mu?
hayır fps düştüğünde bile 2598 lerde falan hep
hayır fps düştüğünde bile 2598 lerde falan hep
mesela valorant oynuyorum fps 80 e sabitken bir sıkıntı yok
fps limitini kaldırınca 140fps alırken işlemci kullanımı 90 100 arası iken
fps bir anda 60 a düşüyor ve işlemci kullanımı 40lara geliyor ama frekansda bir değişiklik olmuyor veya ekran kartında

Son düzenleme:
GPU değil hocam CPU sormuştum.
bende cpuyu söyledim 2.6 ghz ile çalışıyor ama fps yinede düşüyor
frekanslarda değişme yok hep sabit
bende cpuyu söyledim 2.6 ghz ile çalışıyor ama fps yinede düşüyor
frekanslarda değişme yok hep sabit
Hocam sorun hala devam ediyor yardım edebilecek biris yokmu
GPU değil hocam CPU sormuştum.
hocam sorunu anladım şuan ekran kartı 90 derece olduğunda oluyor fps düşüncede ekran kartının derecesi düşmeye başlıyor

Son düzenleme:
Hocam siz sıcaklıklar normal demiştiniz ilk sayfada, ben de ona göre yorum yaptım. Keşke daha önce söyleseydiniz. Bu durumda termal macun değişimi ve fan temizliği yapabilirsiniz.

Fazla değil, kendiniz alıp yapacaksanız orta seviye MX-4 gibi bir macun ile 100 TL civarına yaparsınız. Bir bilgisayarcıya götürürseniz o da 100-150 TL civarı alabilir, tabii kaliteli termal macun sürer mi belli olmaz.

Fazla değil, kendiniz alıp yapacaksanız orta seviye MX-4 gibi bir macun ile 100 TL civarına yaparsınız. Bir bilgisayarcıya götürürseniz o da 100-150 TL civarı alabilir, tabii kaliteli termal macun sürer mi belli olmaz.
hocam sağolun bir sorum daha olacak throttlestopta undervolt yaparken igpu ya offseti - olarak arttırırsam ısınmada bir etkisi olurmu yani daha az ısınırmı

Valorant, Call of Duty Black Ops 2, CS:GO gibi oyunları oynarken rahat 100 FPS alırken belli bir süre oynadıktan sonra FPS düşüyor ve sabitleniyor düzelmiyor.
Sıcaklık değerleriyle alakalı olduğunu sanmıyorum bd prochot kapalı.

Sistemim.
MX130 ekran kartı.
12 GB RAM.
i78565u.

Kasanın içini temizleyin termal macun sürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı