MX150 ani FPS düşmesi

atakan_che

Hectopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, i7 8550U ve MX150'ye sahip bir laptop kullanıyorum. Her şeyinden çok memnunum hiç bu kadar soğuk kalabilen ve batarya ömrü bu kadar uzun olan bir bilgisayar kullanmamıştım. Daha önce fakat oyunlarda takılmalar yaşıyorum. Bu da beni çok rahatsız ediyor akıcı oynayamıyorum. Driver'larım güncel, formatta attım belki virüs bulaşmıştır diye ama sorun devam ediyor ve her nedense bilgisayar prize takılı değilken (batarya ile çalışırken) bu takılmalar daha azalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, i7 8550U ve MX150'ye sahip bir laptop kullanıyorum. Her şeyinden çok memnunum hiç bu kadar soğuk kalabilen ve batarya ömrü bu kadar uzun olan bir bilgisayar kullanmamıştım. Daha önce fakat oyunlarda takılmalar yaşıyorum. Bu da beni çok rahatsız ediyor akıcı oynayamıyorum. Driver'larım güncel, formatta attım belki virüs bulaşmıştır diye ama sorun devam ediyor ve her nedense bilgisayar prize takılı değilken (batarya ile çalışırken) bu takılmalar daha azalıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
RAM miktarı nedir? Anlık takılmaların sebebi büyük oranda RAM kaynaklı oluyor. Çok fazla oyunda artık 8GB yetersiz kalıyor.

Bir fark olmuyor denedim.

8 GB ram var ama her oyunda böyle ETS2 den tutun Snowrunner, GTA5, Spintires, Omsi'de bile yaptı.
MSI Afterburner programını indir dostum. Oradan ODS modunu aç ve kullanımlar ne alemde oyun içerisinde incele. Ekran kartı kullanımın, işlemci kullanımın sıcaklıkların, bunları burada bizimle paylaş çözüm arayalım şu anda her şey olabilir çünkü.

Sorun işlemci yada ekran kartının frekans düşmesinden kaynaklanıyo olabilir. Ya da ram de bir arıza olabilir bozuk ram de drop yapar oyun içindeki kullanımları görmek lazım.

Hocam güç seçeneklerine girdikten sonra yüksek performans seçeneğini düzenleyip işlemci güç yönetimini %100 yapıp dener misiniz?

Bir fark yok hocam maalesef.

Sorun işlemci yada ekran kartının frekans düşmesinden kaynaklanıyo olabilir. Ya da ram de bir arıza olabilir bozuk ram de drop yapar oyun içindeki kullanımları görmek lazım.

Bilgisayarımı yeni aldım, düşük bir ihtimal bence.

MSI Afterburner programını indir dostum. Oradan ODS modunu aç ve kullanımlar ne alemde oyun içerisinde incele. Ekran kartı kullanımın, işlemci kullanımın sıcaklıkların, bunları burada bizimle paylaş çözüm arayalım şu anda her şey olabilir çünkü.

Yükledim şuan hocam ama pek kullanmayı bilmiyorum, çözebilirsem bir video çekeyim.

Bir fark yok hocam maalesef.

Bilgisayarımı yeni aldım, düşük bir ihtimal bence.

Yükledim şu an hocam ama pek kullanmayı bilmiyorum, çözebilirsem bir video çekeyim.

Oyun içindeki kullanım ve sıcaklıklara bakmak lazım ondan da kaynaklanabilir. Cihazı FreeDOS mu aldınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı