MX230 sistemde "VIDEO_TDR_FAILURE" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Exotic1934

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
MX230
İşlemci
i510210h
An itibarıyla ikinci el Casper notebook aldım piyasanın çeyrek fiyatına ucuz diye aldım. Günlük işte sıkıntı yok fakat MX230 ekran kartım ve 10. nesil i5'im var fakat Valorant ve LoL'de NVIDIA ekran kartını kullanıyorsam oyuna girerken laptop donuyor ve nvlddmkm.sys mavi ekran hatası (VIDEO_TDR_FAILURE) hatası alıyorum. Evet sorun driverda fakat NVIDIA Game Ready driveri kendi uygulamasından indiriyorum ama kuramıyorum hata veriyor. Siliyorum manuel indiriyorum NVIDIA'nın kendi sitesinden mis gibi kuruyorum ama yine aynı hatayı aldım. DDU denedim fakat bir şey olur diye yapamadım beni aydınlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberi takip ederek Nvidia driverınızı güncelleyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Sorununuz bu işlemden sonra çözülmüyorsa muhtemelen o laptopun ekran kartı bozulmuştur. Söz konusu Casper'sa sıkıntı büyük.

Rehberi takip ederek Nvidia driverınızı güncelleyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Sorununuz bu işlemden sonra çözülmüyorsa muhtemelen o laptopun ekran kartı bozulmuştur. Söz konusu Casper'sa sıkıntı büyük.
Kral ben zaten o siteden yaptım manuel olsun diye de garantiye göndermek istemiyorum ya harbi bilmeyen açıcak bişey olcak kullanıcı hatası dicekler

Kral ben zaten o siteden yaptım manuel olsun diye de garantiye göndermek istemiyorum ya harbi bilmeyen açıcak bişey olcak kullanıcı hatası dicekler
Gönderin. En kötü size fiyat söylerler. Beğenmezseniz ürünümü geri gönderin dersiniz. Daha sonra google map 'ten oyu 4.5 üstü bir servis, bilgisayarcı bulup önce telefonla arayarak müsait olup olmadıklarını cihazınızı getirdiğinizde bakıp bakamayacaklarını sorun. Bakarız derlerse götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı