MX250 sistem Valorant ani FPS düşüşleri?

SilverSlash

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, normalde Valorant'ı 60 FPS sabit bir şekilde akıcı olarak oynarken birden FPS 2-3'e düşüyor 5 saniye falan öyle kalıyor ısıdan olduğunu sanmıyorum eskiden de ısınıyordu ama şimdi oluyor genelde 85- 95 derece arası oynuyorum fakat dediğim gibi eskiden olmayan bir sorun, sistem özelliklerimde Valorant'ı rahatça kaldırabilecek şekilde, yardımınız olabailirse sevinirim.

Sistem:
8 GB RAM.
Intel i5 10th gen.
NVIDIA GeForce MX250.

Selamlar, normalde Valorant'ı 60 FPS sabit bir şekilde akıcı olarak oynarken birden FPS 2-3'e düşüyor 5 saniye falan öyle kalıyor ısıdan olduğunu sanmıyorum eskiden de ısınıyordu ama şimdi oluyor genelde 85- 95 derece arası oynuyorum fakat dediğim gibi eskiden olmayan bir sorun, sistem özelliklerimde Valorant'ı rahatça kaldırabilecek şekilde, yardımınız olabailirse sevinirim.

Sistem:
8 GB RAM.
Intel i5 10th gen.
NVIDIA GeForce MX250.
85-95 derece çok fazla dropların nedeni o.

85-95 derece çok fazla dropların nedeni o.

85 derece sorun değil de 95 çok hocam. PC'nin altı hava alsın en az 6 derece oynar.

Arkadaşlar fan vardı zaten fakat öyle 95 dereceyi bulabiliyorum bunu düşürmenin bir yolu var mıdır peki?
Avast kullanırken bende yaşıyordum, virüs koruma programınız nedir?

Hocam ben virüs koruma programı kullanmıyorum oyun oynarken arkada hiçbir şey açık olmuyor.

Hocam oyunda drop girdiği sıradaki sıcak değerlini ve görev yöneticisinden işlemcinin frekansını ss atın. Daha iyi yorum yaparız. İşlemci frekans kısıyor ise sıcaklıktan. Eğer frekansta sorun yok ise başka bir sorun var.

Hocam oyunda drop girdiği sıradaki sıcak değerlini ve görev yöneticisinden işlemcinin frekansını SS atın. Daha iyi yorum yaparız. İşlemci frekans kısıyor ise sıcaklıktan. Eğer frekansta sorun yok ise başka bir sorun var.

Başlıksız-1.png

Buyurun hocam, bir de quick CPU değerlerini de attım işlemci ısısı için.

Eki Görüntüle 1080571

Buyurun hocam, bir de quick CPU değerlerini de attım işlemci ısısı için.
Hocam işlemci frekansı direk 1 GHZ altına bile indirmiş. 0.23 GHZ çok düşük bir değer. Cihazı alalı ne kadar oldu?
Kasayı açıp fanları kontrol edin çok toz toplamış olabilirler. Topaklanıp bakır soğutma bloğunu tıkıyorlar. Termal macun yenilemekte fayda verir. Bu kadar ısınması cihazın fazla uzun ömürlü olmasına engel.

Hocam işlemci frekansı direk 1 GHz altına bile indirmiş. 0.23 GHz çok düşük bir değer. Cihazı alalı ne kadar oldu?
Kasayı açıp fanları kontrol edin çok toz toplamış olabilirler. Topaklanıp bakır soğutma bloğunu tıkıyorlar. Termal macun yenilemekte fayda verir. Bu kadar ısınması cihazın fazla uzun ömürlü olmasına engel.

Benimki laptop, ve 2020'nin eylül ayında almıştım çok olmadı yani.

Geri
Yukarı