Çözüldü MX330 laptop düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1024x768 çözünürlükte130 FPS akıcı bir şekilde oynadığım Valorant 20-30 FPS'lere kadar düşmeye başladı. LoL'de 180 200FPS görüyordum. Fightlarda 80 90 oluyordu en fazla. Şimdi 30'a kadar düşüyor.

Intel i5-1035G1
8 GB RAM
256SSD.

Çözüm
Cihazın termal macun yenilemesi ve tozdan arındırılmasını öneririm. Ben sıcaklık kaynaklı hararet sorunu olduğunu düşünüyorum.
Abi evet sanırım sıcaklıktan. Bir soğutucu alıp denedim bugün, FPS'te ciddi artış gördüm. 18-20'lerden 70-90'a fırladı. Ama droplu tabi sabit değil.
Ne yani bak her oyunda sabit 60 mı veriyor? Çoğu oyun 30-40 veriyor. 15-20 az zaten ama hocam öyle bir anlatmış ki bir an kart her iyunda 3090 performansı vermeli sandım
Her oyun 60 FPS sabit beklemesin hocamız.

MSI Afterburner indirip ayarlara girin, izleme kısmına girin, GPU1 Sıcaklığı, GPU1 Çekirdek Frekansı, GPU1 Bellek Frekansı, CPU Sıcaklığı, CPU Frekanslarını OSD'de göster tikleyin ve oyun içindeyken değerleri buraya atın.

Ne yani bak her oyunda sabit 60 mı veriyor? Çoğu oyun 30-40 veriyor. 15-20 az zaten ama hocam öyle bir anlatmış ki bir an kart her oyunda 3090 performansı vermeli sandım
Her oyun 60 FPS sabit beklemesin hocamız.
AAA oyun oynamadığı sürece 60FPS bekleyebilir. Dediğim gibi kart gayet yeterli.

Hayır arkadaşlar, her oyunda 60 FPS vermesini beklemiyorum. Bu kart PES 21'de 10 FPS vermemeli, Metro Last Light'da düşük grafiklerde 18 FPS vermemeli, Spec Ops The Line'da 20 FPS vermemeli kasmaktan oynayamadım bile. R7 240 Pentium'lu bir bilgisayarım var MX 330'dan çok daha iyi. Böyle mi olması gerekiyor?
MSI Afterburner indirip ayarlara girin, izleme kısmına girin, GPU1 Sıcaklığı, GPU1 Çekirdek Frekansı, GPU1 Bellek Frekansı, CPU Sıcaklığı, CPU Frekanslarını OSD'de göster tikleyin ve oyun içindeyken değerleri buraya atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video var elimde, önceden kaydetmiştim değişen bir şey yok hala aynı. 60 70 FPS almayı beklemiyorum ama en dandik oyunda 10 FPS de vermesin yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fifa Online 4 oyunu. Kasmaktan paketi bile zor açıyorum.

@Recep Baltaş Abi sen bir bakabilirsen çok iyi olacak, rahatsız etmiyorumdur umarım etiketledim ama.

Son düzenleme:
Hocam GPU1 Bellek Hızı ve GPU1 İşlemci hızını da aktif edip atın. Fotoğraf olarak da atabilirsiniz, videoya gerek yok.
IMG-20211228-WA0006.jpeg

Witcher 2. 1280x720 low ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı