MX330 ve i5 1135G7 sistem MX230 ve i5 10210u sistemden daha düşük FPS veriyor

ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR ve TPL sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Yardımcı olur sorunu çözerim şimdi.
Aslında bir sorun bile değil bu. Sadece üretici dizaynı. Değiştiririz oyuna yönelik.

Arkadaşının RAM 2x4 olabilir mi?

Hayır değil.
ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından fıvr ve tpl sekmelerinin ekran görüntüsünü atın.

Yardımcı olur sorunu çözerim şimdi.
Aslında bir sorun bile değil bu. Sadece üretici dizaynı. Değiştiririz oyuna yönelik.

Hocam ben doğrusu işlemci de değil de ya RAM'de ya da ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-24_173431.png
    resim_2021-11-24_173431.png
    215,4 KB · Görüntüleme: 44
  • resim_2021-11-24_173508.png
    resim_2021-11-24_173508.png
    82,7 KB · Görüntüleme: 42
Hayır değil.

Hocam ben doğrusu işlemci de değil de ya RAM'de ya da ekran kartında sorun olduğunu düşünüyorum.
Yeni bir şey deneyeceğiz. TPL sekmesinde PL1'İ 35 ayarlayın ve Clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın. Apply'a basın.

FIVR sekmesinde Tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin. (Disable and Lock Turbo Power Limits)
OK'a basın ve çıkın.

ThrottleStop Ana Ekranına geçin ve BD PROCHOT tikini kaldırın. Turn On'a basın. Save'e basın. Test edin.

Yeni bir şey deneyeceğiz. Tpl sekmesinde PL1'i 35 ayarlayın ve clamp tikini kaldırın.
PL2 aynen kalsın. Apply'a basın.

Fıvr sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikleyin. (disable and lock Turbo Power limits)
Ok'a basın ve çıkın.

ThrottleStop ana ekranına geçin ve bd prochot tikini kaldırın. Turn On'a basın. Save'e basın. Test edin.

Hocam disable and lock Turbo Power limits kısmını tikliyorum dediklerinizi yapıyorum ama uygulamadan çık gir yaptığımda tik gidiyor bir de bunun FPS droplara çözümü olur mu?

Hocam disable and lock Turbo Power limits kısmını tikliyorum dediklerinizi yapıyorum ama uygulamadan çık gir yaptığımda tik gidiyor bir de bunun FPS droplara çözümü olur mu?
Olabilir. Kesin konuşmak imkansızdır. Çözüm muhtemelen olmaz çünkü FPS Dropları en güzel Dual Channel RAM ile çözersiniz. Bi de düzgün frekans veren birimler olmalı. Dalgalı frekans droplara sebep olur.

Disable And Lock Turbo Power Limits'i tikledikten sonra TPL sekmesinde en üst kısımda MSR ve MMIO kısımları var. MMIO - - - olmalı.

Düzgünce dediklerimi yapabilirseniz muhtemelen sorun da çözülür.

Olabilir. Kesin konuşmak imkansızdır. Çözüm muhtemelen olmaz çünkü FPS dropları en güzel Dual channel RAM ile çözersiniz. Bir de düzgün frekans veren birimler olmalı. Dalgalı frekans droplara sebep olur.

Disable and lock Turbo Power Limits'i tikledikten sonra tpl sekmesinde en üst kısımda msr ve mmıo kısımları var. Mmıo - - - olmalı.

Düzgünce dediklerimi yapabilirseniz muhtemelen sorun da çözülür.

Hocam test ettim FPS'te herhangi bir düşüş veya artış olmadi ama daha çok drop girmeye başladı sebebi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı