MyBB vs PhpBB

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Bir forum sitesi açmak istiyorum. Ve Technopat'ın altyapısını (yetkilendirme sistemi vs. ) Çok beğeniyorum. Ancak XenForo'ya 900 TL gibi bir bütçe ayırmam çok mümkün değil gibi gözüküyor.
Bu durumda önümde 2 seçenek kalıyor. MyBB veya phpBB. Bu ikisinin iyi ve kötü yanları nelerdir ve hangisini tercih etmeliyim?
Yazan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Yılların MyBB tecrübelisi olarak şunu demeliyim ki MyBB ekibinden nefret ediyorum. Kendini hiç geliştiremediler. 1.8'den sonra sıfır gelişim. 2.0 duyurusu 2015'te yapıldı sonuç ortada. Onun dışında MyBB en çok tema imkanı sağlıyor. Çok özgün. Her yeri değiştirilebilir. Galaktis.com temasına bakabilirsin. En son bu projedeydim. Forumda ışık olmadığı için projeyi sattık.

Phpbb'dense Mybb'yi tercih ederim. Ama dediğim gibi forumlar artık ölü. Elde avuçta kitle edinen forumlar dışında hiçbiri gelişemez. Misal Technopat youtube olmasa bu mecra da gelişemezdi gibi.

Teknik detaylarına hakim değilim ancak MyBB kullanan forumlar gözüme daha hoş, modern görünüyor. Nedense PhpBB bana 10 yıl öncesini anımsatıyor.

Daha önce forum sitesi sahibi olmadım, bu nedenle tam bir öneri sunamayacağım ancak pek çok forum yazılımını local de kurup kurcalama fırsatım oldu. Bence kullanımı en kolay ve iyi tasarlanmış forum yazılımları SMF ve phpBB. Ancak MyBB kullanan çok daha geniş bir community var bildiğim kadarıyla. Bu nedenle eklenti ve tema arşivi de daha geniş.

Yılların MyBB tecrübelisi olarak şunu demeliyim ki MyBB ekibinden nefret ediyorum. Kendini hiç geliştiremediler. 1.8'den sonra sıfır gelişim. 2.0 duyurusu 2015'te yapıldı sonuç ortada. Onun dışında MyBB en çok tema imkanı sağlıyor. Çok özgün. Her yeri değiştirilebilir. Galaktis.com temasına bakabilirsin. En son bu projedeydim. Forumda ışık olmadığı için projeyi sattık.

Phpbb'dense Mybb'yi tercih ederim. Ama dediğim gibi forumlar artık ölü. Elde avuçta kitle edinen forumlar dışında hiçbiri gelişemez. Misal Technopat youtube olmasa bu mecra da gelişemezdi gibi.

Sosyal medya forum denilen kavramı bitirdi malesef.

Çok pardon yanlış konuyu cevaplamışım 😄.
MyBB kullanıyorum şuanda bide hazır yeri gelmişken birşey soruyim sana belki biliyosundur.
Wordpress bloklarında seo olayları basit ama forumda seo nasıl yapıyoruz bilgin var mı?
Herhangi bir plugin vsmi kurmamız lazım yoksa açılan konulardaki yazılarmı seoyu belirliyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı