MYP ile yatay geçiş gelir mi?

Sizin bölümün kontenjanı kaç kişilikti ve başvurunuzun kabul edildiğini gösteren yerin fotoğrafını atabilir misiniz?
8 kişilik as aday kontenjanı vardı 3 tane de yedek. Başvurunun kabul edildiği yerin bi fotoğrafı yok ilgili üniversite duyurusunda excel tablosu ile paylaşmıştı kazananları.

Başvuracağım üniversitenin sitesi üzerinden gerekli belgeleri sisteme yükleyerek başvurdum. Sonuç açıklandıktan sonra üniversitenin öğrenci işlerine gidip saydıracağım dersler için doldurulacak belgeleri alıp onları doldurup bölüm sekreterine verdim. Ardından saydırdığım dersler onaylandı üniversite kendisi ders kayıtlarımı yaptı. (her üniversite o şekil yapar mı bilmiyorum) Benim kaydım biraz geç girildi sistem üzerine imza listesinde ismim falan gözükmüyordu o yüzden derslere girmedim ama girilebiliyormuş 2 hafta derslere geç başladım ama o da benim salaklığımdan. Kaydım sisteme girilip onaylandıktan 1 ay sonra ise öğrenci kimliğim çıktı. Süreç bu şekilde işledi sormak istediğin başka bildiğim şey olursa cevaplayabilirim.

Ek olarak okuduğum üniversiteden iki belge almıştım başvuru yapmadan tam hatırlamıyorum ama birisi sanırım kütüphaneye borcu yoktur belgesi mi neydi öyle birşey diğerini hatırlayamadım.
Bende şoyle bir durumun icindeyim. Bilginiz varsa bana yardımcı olursaniz cok sevinirim.

Ben örgün tarih yazdim ve gitmeyecegim. Tarihi aöfe nasil alabilirim bilemiyorum hani zaman kaybetmeden okumak icin.
Sanirim ocak-subat gibi yatay geçişler yine oluyor. O yatay geçişlerde myp ile aöflerden birine anadolu,atatürk vs geçiş yapabilir miyim? Yani bu gecisler sadece örgün icin mi oluyor?Aöfler bu gecisler icin kontenjan açıyor mu acaba? Merkezi puanim aoflere gore yüksek.

Bende şoyle bir durumun icindeyim. Bilginiz varsa bana yardımcı olursaniz cok sevinirim.

Ben örgün tarih yazdim ve gitmeyecegim. Tarihi aöfe nasil alabilirim bilemiyorum hani zaman kaybetmeden okumak icin.
Sanirim ocak-subat gibi yatay geçişler yine oluyor. O yatay geçişlerde myp ile aöflerden birine anadolu,atatürk vs geçiş yapabilir miyim? Yani bu gecisler sadece örgün icin mi oluyor?Aöfler bu gecisler icin kontenjan açıyor mu acaba? Merkezi puanim aoflere gore yüksek.
Valla hacı 2.öğretimlere oluyordu da açık öğretime oluyor mu bilmiyorum ama olabilir

Geri
Yukarı