MySQL, büyük SQL dosyası import ederken hata veriyor

Thoughtless01

Picopat
Daha fazla  
15 GB'a yakın bir dosya import etmeye çalışıyorum. Biraz yükleniyor, ondan sonra bu hatayı alıyorum. Nasıl çözebilirim?

screenshot_1-png.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1- XAMPP programı üzerinden Apache ve MySQL modüllerini aktive ediyorsun.
2-phpMyAdmin sekmesinden üstte bulunan
1693497615552.png

SQL Butonuna tıklıyorsun.
3- create database ((database isimlendirmesi) istediğin herhangi bir isimlendirme) yazıp sağ altta bulunan git butonuna tıklıyorsun.
4- XAMPP yüklü olduğu dosyaya gidip sırasıyla \xampp\mysql\data klasörüne geldikten sonra orada kendi oluşturduğun database klasörünü göreceksin.

5-ardından o dosya klasörüne istediğin SQL dosyasını attıktan sonra localhost phpmyadmin sekmesi üzerinden kontrol edebilirsin.

MySQL in yüklü olduğu dizinde "bin" klasörü altında cmd yi açın.

Açılan komut satırına aşağıdaki gibi komutunuzu girin.
mysql -u root -p veritabaniadiniz < iceriaktarilacakdosya.sql

Entera bastığınızda seçtiğiniz mysql kullanıcısının şifresini girmenizi isteyecek.

MySQL in yüklü olduğu dizinde "bin" klasörü altında cmd yi açın.

Açılan komut satırına aşağıdaki gibi komutunuzu girin.
mysql -u root -p veritabaniadiniz < iceriaktarilacakdosya.sql

Entera bastığınızda seçtiğiniz mysql kullanıcısının şifresini girmenizi isteyecek.
Buna gerek yok. Dediğimi yapman seni istediğin şeye götürecektir.

1- XAMPP programı üzerinden Apache ve MySQL modüllerini aktive ediyorsun.
2-phpMyAdmin sekmesinden üstte bulunan Eki Görüntüle 1925536
SQL Butonuna tıklıyorsun.
3- create database ((database isimlendirmesi) istediğin herhangi bir isimlendirme) yazıp sağ altta bulunan git butonuna tıklıyorsun.
4- XAMPP yüklü olduğu dosyaya gidip sırasıyla \xampp\mysql\data klasörüne geldikten sonra orada kendi oluşturduğun database klasörünü göreceksin.

5-ardından o dosya klasörüne istediğin SQL dosyasını attıktan sonra localhost phpmyadmin sekmesi üzerinden kontrol edebilirsin.
Yaptığım şey bu zaten. Dosyayı direkt database'e atınca import olmuş olmuyor. Benim import etmem lazım.

Yaptığım şey bu zaten. Dosyayı direkt Database'e atınca import olmuş olmuyor. Benim import etmem lazım.

MySQL'in kendi cache boyutu küçüktür. 15GB gibi büyük bir DB'yi script arabirimi ile import edemezsiniz. MySQL dumper veya Free olan "MySQL Front" gibi yazılımlar ile yapabilirsiniz.

Eğer DB'nin txt halinde ise onu parçalayarak da import işlemini yapabilirsiniz ama bir agent tool kullanmanız mantıklı olur. İşlem süresinde Windows'unuz bir süre cevap veremiyor gibi sistem kilitlenmesi olarak gözükebilir. Ama işleme arka planda devam ediyordur. Bu işlemi yapacağınız kısımda disk alanının import edeceğiniz dB büyüklüğünün 10-100 katı gibi bir boş alan olmasına ve disk performansının da iyi olmasına dikkat ediniz.

İşleme başlamadan önce, kullanacağınız Tool'un cache ayarlarını kontrol edin.
Ama daha da öncesinde MySQL'in kendi cache ayarlarını yükseltmeniz çok daha önemli. Çünkü tool aniden yükleme yaptığında MySQL'in kendisi işleme yetişemeyebilir.

İlk 2-3 seferde başarılı olamayabilirsiniz. Denemeler sonucu ikisini denkleştirebilirsiniz.
Şahsen 15GB gibi bir dB scriptini de çok basit ve hızlı yükleyebileceğinizi sanmıyorum.

Geri
Yukarı